ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Halloween, które doprowadzało do płaczu

W czwartek, 31.10.2013 r.od godz. 9:00 rano do 11:00 w sali koncertowej naszej szkoły odbył się Halloween, impreza przedstawiająca anglosaskie tradycje, organizowana przez nauczycielki języka angielskiego Panią Magdalenę Łukasik i Panią Karolinę Sikorską. W programie dnia znalazły się dwa konkursy: na najstraszniejsze przebranie i najlepszą potrawę z dyni oraz pokazy krótkich przedstawień i filmów opartych na podstawie legendy o Jack’u.

Wszystkie prezentacje były naprawdę straszne i przerażające. Opowiadały o Jack’u, który był tak złym człowiekiem, że nie przyjęli go ani do nieba, ani do piekła i tak powstała legenda o człowieku z latarnią w postaci dyni. W pewnym momencie, kiedy ze swoim filmem-niespodzianką zaprezentowali się absolwenci naszej szkoły, klasy od I-III musiały niestety opuścić salę. Nagrali oni własny Halloween’owy horror. Wszystkim bardzo się podobał.

W organizowanych konkursach każdy uczeń wykazał się pomysłowością i kreatywnością. Przez dwie godziny, (a nawet dłużej) po szkole chodziły wampiry, wilkołaki, niedoszła panna młoda, robot-morderca, dziewczynka z psychiatryka, baba Jaga, mumia i wiele, wiele innych strasznych postaci.

Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepsze przebranie i potrawę, ponieważ wszystkie stroje były pomysłowe, a dania wspaniałe. W skład jury wchodziły: p. Karolina Sikorska, p. Magdalena Łukasik, p. Irena Świerczyńska, p. Aleksandra Kozłowska oraz p. Justyna Jasiorkowska. Komisja oceniała bardzo sprawiedliwie. Stroje oceniane były w trzech kategoriach.

W kategorii I (klas młodszych) zwyciężyła Hania Zięba z klasy II, na drugim miejscu znalazł się Szczepan Mędoń z klasy III, a trzecie miejsce zajął Ksawery Solik, również z klasy II.

W kategorii II (klasy IV-VI) pierwsze miejsce zajął Dominik Możdżeń z klasy VI, drugie – Gaja Frys z klasy V, a trzecie – Kasia Snakowska z klasy IV.

W kategorii gimnazjum wygrał Bronek Gębik razem z Jaśkiem Kudasikiem z klasy VII, drugie miejsce zajęła Justyna Mazuś z klasy III, a trzecie miejsce przypadło całej klasie VIII. Dla wszystkich laureatów nagrodami były słodycze.

Potrawy z dyni, które przygotowano na drugi konkurs były wyśmienite. – Zawsze wydawało mi się, że dobrze gotuję, ale uważałam tak tylko do dzisiaj- stwierdziła pani Irena Świerczyńska, która była w jury. Trudno było wyłonić zwycięzcę, ale po ponownej degustacji zadecydowano, że:

I miejsce zdobyła Weronika Chyc z klasy V, II miejsce zajęła Julia Zell razem z Darią Kowalską z klasy IV, a trzecie miejsce przypadło Marysi Majcher z klasy I. Wyróżnienie otrzymały Małgosia Orawiec i Katarzyna Kreft z klasy V.

Tegoroczne Halloween było tak straszne, że pewna dziewczynka z klasy I rozpłakała się.

Prowadzącymi w tym roku imprezę były uczennice III gimnazjum – Iza i Paulina.

Emilia Tycner


Powiązane artykuły

Mechaniczna poezja – z wizytą w zakopiańskiej bibliotece

21 listopada odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem „GĄBKA I LATAJĄCE TALERZE” KONTRA ROBOTY LEGO, czyli teoria i praktyka science fiction. Wszystkie dzieci mogły wysłuchać klasyki dziecięcej literatury oraz wziąć udział w warsztatach […]

Czytaj więcej

Najmłodsi dla Świętego Mikołaja

6 grudnia 2021 roku w odbył się Koncert Mikołajkowy. Wzięły w nim udział klasy od I do III. Uczniowie prezentowali swoje talenty muzyczne przed Św. Mikołajem.

Czytaj więcej

Zobacz efekty warsztatów fotograficznych

Zapraszamy do oglądania zdjęć wykonanych przez uczniów klasy II gimnazjum podczas warsztatów fotograficznych prowadzonych przez pana Bogdana Kiwaka.

Czytaj więcej
Skip to content