ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Artyści też sportowcy

W piątek, 8 listopada 2013 roku kilkunastu uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej wzięło udział w XXI Sztafetowym Biegu Niepodległości w Zakopanem. Nasza szkoła do konkurencji wystawiła dwa składy – pierwszy, złożony z uczniów klas szkoły podstawowej, a drugi z klas gimnazjalnych. Wychowankowie POSA uplasowali się na 8 miejscu w kategorii szkół podstawowych oraz 7 miejscu z kategorii szkół gimnazjalnych.

O godzinie 9:30 uczniowie wraz z p. Elą Rybowicz, nauczycielką wychowania fizycznego, udali się do Parku Miejskiego im. Gen. Józefa Piłsudskiego, gdzie odebrali numery startowe oraz przeprowadzili krótką rozgrzewkę. W parku pozostały osoby, które rozpoczynały bieg, a resztę rozwieziono autobusem na punkty zmian. Bieg rozpoczął się o godzinie 10:30. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia 7 kilometrów. W skład sztafety szkoły podstawowej weszli: Dominik Możdżeń, Klaudia Wiśniowska, Kasia Snakowska, Adrian Wiśniowski, Karolina Federowicz, Kuba Sichelski, Mieszko Iwaniec, Mikołaj Motyka, Julka Koperska, Maksymilian Rzepka, Zosia Stankiewicz oraz Kasia Kreft, a gimnazjum reprezentowali: Dominik Prusinowski, Justyna Sikora, Klimek Bachleda, Zuza Galewicz, Jasiek Fijałkowski, Zosia Zielińska, Jasiek Kudasik, Alicja Bachleda, Bronek Gębik oraz Olga Gębik.

Po zakończeniu biegu w Gimnazjum nr. 3 im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Olczy wszystkich zaproszono na ciepły posiłek i herbatę. O godzinie 12 wszyscy uczestnicy przeszli do sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr. 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na uroczysty apel z okazji 11 listopada oraz wręczenie dyplomów i nagród. Około godziny 13 wszyscy uczniowie wrócili do szkoły i udali się na końcówkę lekcji i fakultetów. Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, bieg ten rozpoczął uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Zakopanem.

Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z całym gronem nauczycielskim oraz Redakcją Szkolnej Strony Internetowej składają szczere gratulacje za dzisiejszy bieg, ponieważ konkurencja była wyjątkowo duża i mocna.

Jasiek Fijałkowski

Wykorzystano zdjęcia ze strony  Urzędu Miasta Zakopane


Powiązane artykuły

Trwają zapisy do POSA MUSIC SHOW

24 lutego o godz. 9:00 w sali koncertowej odbędzie się co roczny konkurs piosenki zagranicznej­ Posa Music Show. Uczestnicy będą mogli śpiewać w języku angielskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Zgłoszenia są przyjmowane do 19 lutego.

Czytaj więcej

Komórkowy świat

Mogłoby się wydawać, że biologia to nauki ścisłe, omawiające budowę wielu organizmów. W naszej szkole, biologia to także przedmiot rozwijający wyobraźnię i kreatywność o czym przekonała się klasa pierwsza gimnazjum tworząc projekty komórek roślinnych, zwierzęcych […]

Czytaj więcej

Teatralne myślenie

W środę, 9 października 2013 roku, kilkunastu uczniów VII, VIII i IX klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej pod opieką p. Ewy Czerwieniec, kierownika sekcji artystycznej naszej szkoły, udało się do Teatru Witkacego w Zakopanem na […]

Czytaj więcej
Skip to content