ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA znowu błyszczy

Agnieszka Utracka, Ewa Utracka, Aleksandra Chrobak, Klemens Hubicki i Rufin Podleśny, Agnieszka Król-Józaga – uczniowie i absolwenci naszej szkoły zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA. Część nagrodzonych wzięło udział w Gali, która odbyła się 18 października w Spółdzielczym Centrum Kultury „Best” w Bielsku – Białej, pod czujnym okiem przewodniczącego Tomasza Jastruna. Opiekunami podczas wyjazdu były Pani Agnieszka Warek, polonistka oraz Pani Lidia Rosińska, nauczycielka plastyki.

Nasi uczniowie i absolwenci nominacje otrzymali za: Agnieszka Utracka za wiersz pt. „Dlaczego na mnie…”, Agnieszka Król-Józaga za wiersz pt. „Przy grobie”, Klemens Hubicki za wiersz pt. „Wypełnia mnie pustka…”,  Rufin Podleśny za wiersz pt. „Biała śmierć”, Ewa Utracka za wiersz pt. „Ostrość słów przecięła skórę…” oraz Aleksandra Chrobak za wiersz pt. „Wróć mi moją duszę”.

Imprezę rozpoczęło uroczyste rozdanie nagród nominowanym. Cała sala młodych pisarzy z niecierpliwością oczekiwała na werdykt. Uroczystość uświetnił występ aktorów z Teatru Banialuka z Bielska, którzy przedstawili własną interpretację wierszy laureatów.

Teatr Lalek Banialuka jest jednym z najstarszych teatrów lalek w Polsce i jednym z najbardziej znanych w kraju i na świecie. Założony został w 1947 roku przez artystów plastyków Jerzego Zitzmana i Zenobiusza Zwolskiego. Ze swoimi przedstawieniami Banialuka odwiedziła kilkadziesiąt krajów świata, wśród nich Japonię, Chile i Stany Zjednoczone.

Nasi reprezentanci mieli też bardzo ciekawe i zaskakujące warsztaty literackie  z :

Tomaszem Jastrunem- poetą, eseistą i felietonistą, Juliuszem Wątrobą – poetą i satyrykiem oraz Janem Pichetą – polonistą, poetą i dziennikarzem .

Uczniowie POSA bardzo miło i atrakcyjnie spędzili dzień.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

Stefania Mitan-Abel

fot. Agnieszka Warek


Powiązane artykuły

Następnym razem Biecz

Aleksandra Banak i Klaudia Wiśniowska oraz Paulina Mróz i Hanna Brzosko to pary, które podczas wtorkowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintona zajęły 1 miejsce. Zawody odbyły się 15 listopada 2016r. w Gimnazjum nr 2 w […]

Czytaj więcej

Matematyczni goście na scenie naszej szkoły

21 września 2021r. o godzinie 15.30 odbył się w naszej szkole koncert „Sztuka i Komercja na Estradzie, w Salonie, w Domu”.

Czytaj więcej

W kręgu zabytków i kultury

Klasa III gimnazjum razem ze swoim wychowawcą panem Mirosławem Nadymusem wybrała się na weekendową wycieczkę do Krakowa. Program wycieczki był niezwykle bogaty. Było dużo zwiedzania i kultury.

Czytaj więcej
Skip to content