ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Mechaniczna poezja – z wizytą w zakopiańskiej bibliotece

21 listopada odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem „GĄBKA I LATAJĄCE TALERZE” KONTRA ROBOTY LEGO, czyli teoria i praktyka science fiction. Wszystkie dzieci mogły wysłuchać klasyki dziecięcej literatury oraz wziąć udział w warsztatach budowy i programowania klocków Lego.

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła cykl warsztatów science fiction. Wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w projektowaniu robotów. Zajęcia poprowadzili: Pracownia Edukacyjna i Artystyczna Wild Child Anna Łukawiecka oraz grupa krakowskich inżynierów KreaTech. Ich największą pasją są nowoczesne technologie związane z grafiką i robotyką. W ciekawy i nowatorski sposób przekazują zdobytą wiedzę młodym pokoleniom na prowadzonych przez nich zajęciach.

Młodzież podzielona była na dwie grupy jedna mogła walczyć a druga oglądać i bawić się jak skonstruowane nowe modele robotów się poruszały.

Wszystkie dzieci mogły zobaczyć jak to jest walczyć na prawdziwe mechaniczne roboty. W parach siedzieli przed komputerami sterując roboty by walczyły „na śmierć i życie”. Każdy bardzo dobrze się bawił. Na koniec dzieci mogły same zaprojektować i zrobić własne roboty. Wszyscy mali inżynierowie wychodzili z nową wiedzą i wielkim uśmiechem. Kolejne spotkania z cyklu „Czwartki Literackie dla Dzieci” zaplanowano na 12 grudnia. Odbędzie się spotkanie „O, choinka! czyli kilka sposobów na święta”. W programie warsztaty ozdób choinkowych, wspólne ubieranie choinki, a także czytanie bajki „Zdarzyło się Boże Narodzenie”.

Stefania Mitan-Abel


Powiązane artykuły

POSATV – wydanie drugie

Zapraszamy na drugi odcinek POSATV zrealizowany przez fakultet literacki z klasy III gimnazjum.

Czytaj więcej

Roztańczeni artyści

Królem i królową balu zostali Piotrek Bystrowski i Rebeka Kredatus z klasy 1. Najlepszym tancerzem okazał się Mieszko Serwatowicz z klasy 2, a najlepszy strój miała Hania Cukier, z tej samej klasy. Oto wyniki najważniejszych […]

Czytaj więcej

Jak ryby w wodzie. Cztery złota

Cztery złote medale zdobyły uczennice naszej szkoły podczas międzyszkolnych zawodów pływackich, które odbyły się 18 i 19 listopada w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu.

Czytaj więcej
Skip to content