ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Bronuś – nasz poeto!

6. 12. 2013 r. w Dworcu Tatrzańskim odbył się Slam Poetycki – wielki finał warsztatów, które odbyły się w naszej szkole. Naszą nową gwiazdą został Bronek Gębik z klasy VII.

W Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej odbyły się trzydniowe warsztaty prowadzone przez slamerów z Warszawy, Wojtka Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego (04.12-06.12). Wzięli w nich udział uczniowie z artystycznej i ZSO im. O. Balzera. Przez te parę dni nasi gimnazjaliści uczyli się pisać swobodne teksty a także bezstresowego przemawiania przed publicznością.

Wszystkie te spotkania i przygotowania doprowadziły do wielkiego finału, który odbył się w piątek (06.12) o godz. 16:30 w Dworcu Tatrzańskim w Zakopanem. Najodważniejsi, zdecydowani poeci mogli przedstawić swoje dzieła przed publicznością. Slam prowadzili Wojtek i Gzregorz. Kandydaci oceniani byli przez jurorów wyłonionych z publiczności. Prezentacje podzielone były na trzy etapy. W pierwszym wystąpili wszyscy chętni. Z nich wyłoniono półfinalistów: Anię Gąsienicę Byrcyn, Martynę Kasprzycką, Bronka Gębika i Jaśka Fijałkowskiego. Walcząc jak lwy do finału przeszli Anna i Bronek. Zwycięzcą w ostateczności został Bronek z klasy VII. Na naszego zwycięzcę czekał kupon do Empkiu o wartości 200 zł. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i już czekają na następny Slam za rok.

Stefania Mitan-Abel

SLAM to połączenie poezji i performance. To forma tworzenia poezji, układania wierszy, tekstów i prezentowania ich przed publicznością.

Pojedynki slamowe, które można, w pewnym sensie, nazwać zupełnie nietypowymi wieczorami poezji odbywają się na określonych zasadach: każdy artysta ma 3 minuty na zaprezentowanie własnego utworu. Nie może używać instrumentów, kostiumów ani rekwizytów. SLAM nie polega jedynie na recytowaniu wiersza. Slamer musi utrzymać uwagę publiczności, zainteresować ją, zaskoczyć. Jury stanowi publiczność. To ona typuje zwycięzcę.


Powiązane artykuły

Ćwierć wieku za nami

29 maja 2017 roku w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem o godzinie 17.00 odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów naszej szkoły połączony z koncertem.

Czytaj więcej

Turyści na chwilę

W ubiegłym tygodniu, w ramach Wiedzy o regionie, rozpoczął się cykl wycieczek klas gimnazjalnych z panem Maciejem Pinkwartem, naszym wspaniałym nauczycielem literatury i WoRu, a także historykiem Zakopanego i autorem kilkunastu przewodników.

Czytaj więcej

POGŁOS PLENERU. Pracująca sobota.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień piąty. Wczoraj była sobota. Wszyscy uczniowie na plenerze myśleli, że dzisiaj jest wolne. Niestety, nasze oczekiwania spełzły na niczym, gdy po śniadaniu nauczyciele podeszli do nas z uśmieszkami pod nosem […]

Czytaj więcej
Skip to content