ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Goście ze Wschodu

W środę, 8 stycznia 2014 r. o godz. 13:45 w auli naszej szkoły odbył się koncert, w którym wystąpili nasi uczniowie i goście prosto z Moskwy. Gospodarzem koncertu była dyrektor szkoły, pani Zofia Ziach.

Pierwsza na scenie zaprezentowała się orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych przygotowana przez pana Cezarego Wagnera, która zagrała pięć kolęd: „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, „Jezus malusieńki” i „Cicha noc”. Orkiestrze towarzyszyła solistka, uczennica I klasy gimnazjum szkoły artystycznej, Martyna Kasprzycka. Następnie wystąpili goście ze Szkoły Artystycznej z Moskwy, którzy już nieraz byli naszymi gośćmi. Zagrali oni rosyjskie piosenki ludowe na fortepianie oraz gitarach.

Koncert był bardzo udany. 

Emilia Tycner

fot. Olga Gębik


Powiązane artykuły

Mikołajkowe tradycje

6 grudnia, jak co roku, odbyły się w naszej szkole Mikołajki dla klas od I do III, na których pierwszoklasiści zagrali na  swoim pierwszym w życiu koncercie odbywającym się dodatkowo w obecności Świętego Mikołaja. Najmłodsi  […]

Czytaj więcej

Moja bajka na angielskim

9 grudnia 2018 roku, o godzinie 9.00, w szkolnej świetlicy, odbył się w ramach lekcji angielskiego, występ teatralny klasy 8 POSA dla uczniów Gimnazjum nr.2.

Czytaj więcej

Jezu, dlaczego nam to zrobiłeś

23 lutego odwiedził naszą szkołę dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego, Jerzy Jurecki. Opowiadał nam o jego pobycie na Haiti po trzęsieniu ziemi i o potędze tragedii jaka tam miała miejsce. Wszystkim oczy zrobiły się szklane, gdy pan […]

Czytaj więcej
Skip to content