ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Cienie w naszej szkole

21 lutego 2014r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej odbyły się warsztaty teatru cieni. Uczniowie obejrzeli też przedstawienie pt. „Mglisty Billy”.Uczestniczyły w nich klasy od IV-VI. Prowadziły je panie Dagmara Żabska, Agnieszka Makowska i Agnieszka Polańska z krakowskiego Teatru Figur.

Jako pierwsi warsztaty mieli szóstoklasiści. Uczniowie uczyli się posługiwać się światłem, a tym samym rozmiarami cieni. Każdy uczeń mógł być cieniem a drugi zmieniać ustawienie lampy. Oprócz doświadczenia z rękami, warsztatowcy mogli sprawdzić się różnymi przedmiotami. Najlepszym okazał się papierowy, mały człowiek o imieniu Billy. Uczniowie zobaczyli też jak można bawić się zwykła folią na tle różnych szkieł.

W trakcie interesującego wykładu doszło do malutkiego, niegroźnego wypadku.

Godzinkę później w sali lustrzanej odbył się spektakl cieni pt. „Mglisty Billy” w reżyserii Mateusza Przyłęckiego, w wykonaniu Dagmary Żabskiej, Agnieszki Makowskiej i Murata Kornajewa (światło i dźwięk). Scenografem przedstawienia jest Agnieszka Polańska. Historia opowiadała o chłopcu, który stracił kotka i po tej stracie próbował zrozumieć czym jest śmierć. Wszyscy bardzo polubili bohatera i wzruszyli się tym występem.

Po spektaklu IV i V klasy doczekały się na swoje warsztaty. Każdemu bardzo się podobało i nie mogą się doczekać kolejnych zajęć!

Stefania Mitan-Abel

fot. Emilia Tycner


Powiązane artykuły

Recital-pożegnanie

25 maja 2017 roku o godzinie 9.30 w sali koncertowej, odbył się recital – czyli popis końcowy uczniów klasy 3 gimnazjum fakultetu muzycznego.

Czytaj więcej

Zaproszenie na recital Zosi

Zapraszamy na recital dyplomowy naszej uczennicy Zosi Jakubiak z klasy śpiewu pani Pauliny Martini. Przy fortepianie Paulina Martini i Jakub Hubicki. Koncert odbędzie się 5 czerwca 2019 roku o godz. 18.00 w Kawiarni „Kmicic” w […]

Czytaj więcej

Kraków duchowy i eksperymentalny

21.10.15 klasy: IV,V i VI POSA odbyły wycieczkę do Tyńca i Krakowa.

Czytaj więcej
Skip to content