ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Poetyckie nominacje

Już wiemy, że Wielka Gala Poezji, coroczne święto poezji w naszej szkole odbędzie się 28 marca 2014 roku. To dobra wiadomość, bo wszystko wskazywało na to, że w tym roku Gali nie będzie.

Na początku drugiego półrocza pan Maciej Pinkwart, pomysłodawca imprezy i jej główny organizator podjął decyzję o nieorganizowaniu Wielkiej Gali Poezji w tym roku. Jednak uczniom ta decyzja nie przypadła do gustu i kilka dni później, na tablicach ogłoszeń, na korytarzu pojawiła się petycja z prośbą o nieodwoływanie uroczystości. Udało się przekonać pana Pinkwarta i Wielka Gala Poezji odbędzie się 28 marca 2014 roku.

Gala Poezji to zamknięty konkurs literacki dla uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem oraz jej absolwentów. Weryfikacją tekstów do konkursu zajęli się nauczyciele literatury: pani Agnieszka Warek (klasy IV-VI) oraz pan Maciej Pinkwart (klasy VII-IX), którzy przyznali nominacje 46 osobom z 132 tekstami. Oceniać je będzie jury w składzie: p. Grażyna Malinowska, polonistka z POSA (przewodnicząca, Zakopane), p. Justyna Jasiorkowska (nauczycielka, wicedyrektor ZPSA, Zakopane), p. Justyna Kowalik (polonistka, poetka, Londyn), p. Renata Piżanowska (fotografik, redaktor Wydawnictwa „Wagant”, Nowy Targ), p. Andrzej Zalewski (poeta, bibliotekarz, Kopenhaga). Uczestnicy zostaną sklasyfikowani w następujących kategoriach:

– juniorzy (klasy IV-VI),

– seniorzy (klasy VII-IX),

– absolwenci POSA.

Nominowani do konkursu zostali:

Juniorzy: Gabriela Błasiak, kl. VI, Wiktoria Chyc, kl. V, Karolina Fedorowicz, kl. VI, Zuzanna Florek, kl. V, Anna Grzegorczyk, kl. VI, Mieszko Iwaniec, kl. V, Angelika Jurkowska, kl. VI, Julia Kachnic, kl. IV, Tadeusz Kmiecik, kl. IV, Julia Koperska, kl. VI, Daria Kowalska, kl. IV, Katarzyna Kreft, kl. V, Barbara Malik, kl. VI, Maria Michniewska, kl. V, Mikołaj Motyka, kl. IV, Zuzanna Mrugacz, kl. VI, Kasjusz Namaczyński, kl. IV, Małgorzata Orawiec, kl. V, Maksymilian Rzepka, kl. IV, Jakub Sichelski, kl. VI, Daria Siewierska, kl. IV, Katarzyna Snakowska, kl. IV, Zofia Stankiewicz, kl. IV, Agnieszka Utracka, kl. VI, Zofia Widera, kl. VI, Klaudia Wiśniowska, kl. V

Seniorzy: Alicja Bachleda-Dorcarz, kl. VII, Aleksandra Birecka, kl. IX, Kacper Borkowski, kl. IX, Mira Fecko, kl. VII, Bronek Gębik, kl. VII, Olga Gębik, kl. VIII, Antonina Kudasik, kl. IX, Stefania Mitan-Abel, kl. VIII, Natalia Paluch, kl. VII, Justyna Sikora, kl. IX, Emilia Tycner, kl. VIII, Katarzyna Walczewska, kl. VII

Absolwenci: Kinga Dusik, II klasa LO Zakonu Pijarów w Krakowie, Natalia Dziurny, III klasa LO im. O. Balzera, Kacper Hubicki, III klasa gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. O. Balzera, Aleksandra Hulbój, I klasa LO im. Adama Mickiewicza w Krakowie, Rufin Podleśny, I klasa gimnazjum Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Plastycznych im. A. Kenara, Ewa Utracka, II klasa LO im. O. Balzera, Zofia Walczewska, II klasa LO Zakonu Pijarów w Krakowie, Wiktoria Zawiła, III klasa LO im. O. Balzera.

Finał, czyli Wielka Gala Poezji odbędzie się 28 marca 2014 roku o godzinie 12.12 w auli ZPSA w Zakopanem. Podczas imprezy teksty laureatów zostaną zaprezentowane przez aktorów Teatru Witkacego, panią Katarzynę Pietrzyk oraz pana Krzysztofa Najbora. Jury przyzna nagrodę Złotej Róży, czyli tytuł Miss lub Mistera Poezji 2014. Organizatorzy przewidują również nagrody dla drugiego i trzeciego miejsca, kolejno Srebrną i Brązową Różę. Fundatorami nagród jest Rada Rodziców POSA, Burmistrz Zakopanego, Starosta Tatrzański, Towarzystwo Edukacji Artystycznej. Patronat medialny nad imprezą objął „Tygodnik Podhalański”, portal „Nie tylko Zakopane” oraz Wydawnictwo „Wagant”.

Organizacją konkursu zajął się pan Maciej Pinkwart.

Jasiek Fijałkowski


Powiązane artykuły

Teatralne prezentacje

Jak co roku, zaproszeni zostaliśmy na spektakle teatralne, które powstały podczas zajęć w minionym roku szkolnym. Spektakle przygotowywane były pod kierunkiem pani Katarzyny Pietrzyk, Krzysztofa Najbora i Marka Wrony. Zapraszamy na fotorelację z niektórych spektakli. […]

Czytaj więcej

Popularność to nie wszystko

W tym roku nasze „Topiki”, czyli konkurs na najpopularniejszego ucznia naszej szkoły będzie odbywał się pod hasłem „Hawaje”. Finał zapowiedziano na 27 maja 2015 w Sali koncertowej, w budynku PSM o godzinie 10.00.

Czytaj więcej

Halloween vs. Santa Party

29 października w naszej szkole oprócz Halloween odbyła się też impreza Santa Party, czyli alternatywna zabawa religijna, na której uczniowie przebierali się za świętych. Organizatorkami były pani Liliana Florek i pani Barbara Łętowska.

Czytaj więcej
Skip to content