ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Benelux 2014 – W cieniu wiatraków

30 kwietnia klasy gimnazjalne pojadą autokarem do Krajów Beneluxu na plener zagraniczny, który będzie nosił nazwę ,,W cieniu wiatraków”. Cała wycieczka będzie trwała sześć dni.

Zaplanowane jest zwiedzanie Luksemburgu, w którym zobaczymy m.in: wykute w skale barokowe umocnienia obronne, plac Konstytucji i Katedrę Notre Dame. Kolejnym ,,przystankiem” będzie Bruksela, a w niej wizyta u Manneken Pis’a czyli figury siusiającego chłopca, oglądanie zabytkowych kamienic, zwiedzanie muzeum sztuki niderlandzkiej. Trzeciego dnia uczniowie zobaczą Bazylikę Świętej Krwi i wieży Belfort w Brugii, a ostatniego dnia zwiedzą Amsterdam. Tam m.in Plac Dam z Pałacem Królewskim i pomnikiem Pamięci ofiar II Wojny Światowej, muzeum Van Gogha oraz piękny kościół Westerkerl. Na każdy dzień zaplanowany jest również czas wolny, podczas którego uczniowie będą mogli odpocząć. Na pewno nikt nie będzie się nudził. Od rana do wieczora gimnazjaliści będą poza hotelem. 5 maja uczniowie wraz z nauczycielami wyjadą w drogę powrotną do Zakopanego, do którego przyjadą 6 maja.

Olga Gębik


Powiązane artykuły

Tatrzańskie przygody

8 kwietnia rozpoczął się cykl wycieczek z wiedzy o regionie. Każda z klas gimnazjalnych uda się na dwie takie wycieczki i każdy z uczniów będzie musiał napisać sprawozdanie z jednej z nich aby otrzymać ocenę […]

Czytaj więcej

Barabaszowy koncert

28.11.2018 r.w budynku Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara odbył się koncert orkiestry smyczkowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, pod kierownictwem pana Cezarego Wagnera poświęcony Stanisławowi Barabaszowi.

Czytaj więcej

Najmłodsi junior- reporterzy – poznajmy się

Do grupy junior – reporterów dołączyli nowi uczniowie z klasy II. Swoją działalność dziennikarską rozpoczynają od autoprezentacji. Poznajmy, więc drugaków!

Czytaj więcej
Skip to content