ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wagary inaczej

21 marca 2014 roku, czyli w tzw. „dzień wagarowicza” klasa VIII zamiast uciekać ze szkoły postanowiła zorganizować klasowe ognisko.

Około godziny 10:30 uczniowie wraz z wychowawcą spotkali się w umówionym miejscu i zaczęli przygotowywać potrawy, które następnie piekli na ruszcie. Każdy przyniósł coś innego, a w ten sposób stworzyli całość. Były kiełbaski, ziemniaki, boczek, oscypek z żurawiną, skrzydełka z kurczaka, a nawet wyśmienita sałatka przygotowana przez Pana M. Nadymusa, wychowawcę klasy oraz nauczyciela matematyki w naszej szkole. Po wspólnym obiedzie przy gorącej herbacie, przeczytali wraz ze swoim wychowawcą opowieść o „Zniknięciu Słonia” Haruki Murakamiego, a następnie rozeszli się do domów. Wszyscy dzień wspólnego ogniska wspominają bardzo dobrze i zapewne jeszcze nie raz spotkają się, aby coś razem przygotować.

Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą chcieliby podziękować właścicielom Willi „Kurant” w Zakopane za bezpłatne udostępnienie miejsca do grillowania.

Jasiek Fijałkowski


Powiązane artykuły

Zakopiańskie przedwiośnie

5 marca uczniowie klasy VIII odwiedzili wystawę w Miejskiej Galerii Sztuki. To kolejna klasa z naszej szkoły, która udała się na wystawę podczas lekcji wychowawczej.

Czytaj więcej

Barwny korowód i nagrody dla najlepszych poetów

Kinga Dusik i Justyna Sikora zostały zwyciężczyniami Wielkiego Szkolnego Konkursu Poetyckiego. Wręczenie nagród odbyło się podczas finału POEZOPOSANALIÓW. 30 i 31 marca odbyły się w Zakopanem pierwsze POEZOPOSANALIA, czyli festiwal Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w […]

Czytaj więcej

Puls Pleneru – Łukęcin

Na wspomnienia z pleneru artystycznego w Łukęcinie, na którym nasza szkoła była przez pierwsze dwa tygodnie września, jeszcze przyjdzie czas. Na naszej stronie internetowej podzielą  się nimi nasi uczniowie. Zanim to nastąpi, publikujemy wiadomości telewizyjne […]

Czytaj więcej
Skip to content