ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wirtualne lekcje fimozanawstwa

Uczniowie fakultetu literackiego z klasy IX już po raz drugi uczestniczyli w wirtualnej lekcji filmoznawstwa w ramach projektu „Filmoteka Szkolna”.

W programie fakultetu literackiego e naszej szkole jest przedmiot pod nazwą „scenariusze filmowe”. Już od kilku lat jest on realizowany we współpracy z Filmoteką Szkolną. Uczniowie uczestniczą w internetowych kursach filmowych, konkursach, warsztatach. W marcu literaci z klasy IX, razem z nauczycielem, Ewą Czerwieniec odwiedzili Wyższą Warszawską Szkołę Filmową, gdzie poznawali tajniki filmowe od strony praktycznej. Nowością jest udział w wirtualnych lekcjach. Dzięki połączeniu internetowemu spotykają się „na żywo”z filmoznawcą, by omówić zagadnienia filmowe w oparciu o wybrany film z kolekcji Filmoteki Szkolnej. Nasi gimnazjaliści mają już za sobą dyskusję nt. „Amatora” K. Kieślowsiego i „Ucieczki z kina Wolność” W. Marczewskiego. Kolejne spotkanie tuż po egzaminach – 28 kwietnia.

red

no images were found


Powiązane artykuły

Komu książkę, komu…

13 listopada rozpoczął się w naszej szkole kiermasz książek organizowany, jak co roku, przez panią Agnieszkę Warek, nauczycielkę języka polskiego.

Czytaj więcej

Wystawa – Paryż 2010

W galerii szkolnej przez całe wakacje czynna jest poplenerowa wystawa – Paryż 2010. Prezentowane na niej prace przedstawiają plastycznie i literacko zobrazowane refleksje naszych gimnazjalistów, którzy tegoroczny zagraniczny plener spędzili w Paryżu. Część wystawy to […]

Czytaj więcej
Skip to content