ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Sen o nowoczesnej sztuce

W środę 7 maja 2014 r. klasa II gimnazjum pod opieką pana Mirosława Nadymusa- nauczyciela matematyki w POSA, wyjechała na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie wraz z profesorem dotarli na miejsce „Polskimbusem”. Od razu ruszyli do ,,Teatru Stu”, gdzie mieli obejrzeć spektakl pod tytułem ,,O psychiatrach, psychologach i innych psycholach”. Wszystkim gimnazjalistom przedstawienie bardzo się podobało.

W tym dniu atrakcji więcej nie było, więc pozostało tylko zakwaterować się w hotelu ,,Orange Hostel”. Kolejnego dnia uczniowie poszli do Muzeum Sztuki Współczesnej. Tam podziwiali dzieła m.in. Pawła Althamer’a, Juliana Opie, Małgorzaty Blamowskiej i grupy Azorro. Pan Jarosław Hulbój, były nauczyciel plastyki w naszej szkole, oprowadzał II gimnazjum po muzeum i mówił rożne ciekawe rzeczy o dziełach, wszystkie warte zapamiętania. Kolejnym punktem programu było kino i film pod tytułem ,,Grand Budapest Hotel”. Niestety uczniowie nie zapamiętali dużo z tego filmu, ponieważ prawie wszyscy przespali się na wygodnych, kinowych fotelach. Ci, którym udało się zobaczyć cały film, byli zadowoleni. Na koniec pobytu w Krakowie gimnazjaliści wybrali się do Muzeum Narodowego na wystawę poświęconą twórczości Stanleya Kubricka. Można było zobaczyć m.in oryginalne rekwizyty oraz stroje używane przez sławnych aktorów, w różnych filmach reżysera.

Cała wycieczka była bardzo udana i wszyscy wrócili z niej zadowoleni.

Emilia Tycner


Powiązane artykuły

Artyści są niepokonani

Klaudia Wiśniowska (kl. VI), Adrian Wiśniowski (kl. V), Aleksandra Banak (kl. VII), Paweł Dziedzina (kl. IX) zostali zwycięzcami, w swoich kategoriach wiekowych, Amatorskiego Turnieju Badmintona o mistrzostwo Zakopanego. Turniej odbył się 6 grudnia w sali […]

Czytaj więcej

W podróży po wiedzę i kulturę

W dniach od 12 do 15 marca fakultet literacki z klasy II i III gimnazjum wybrał się na warsztaty filmowe do Warszawskiej Szkoły Filmowej razem z panią Ewą Czerwieniec.

Czytaj więcej

Junior reporter: Koncert Disney Pixar

30.05.2014 klasy 1, 2 i 3 Szkoły Artystycznej wybrały się do Krakowa na koncert Disney Pixar, gdzie grała orkiestra Akademii Bethovenowskiej. Tam mieliśmy posłuchać wspaniałej muzyki do fragmentów filmów Disney’a.

Czytaj więcej
Skip to content