ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Filmy od kuchni

W czwartek 29 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ze scenarzystą i reżyserem, panem Pawłem Ferdkiem, podczas których uczniowie fakultetów literackiego i plastycznego klas VII-IX poznali tajniki pisania scenariuszy filmowych.

Około godziny 10:00 wszyscy zebrali się w sali, gdzie rozpoczęli rozmowę na temat scenariuszy filmowych. Pan Paweł opowiedział nam o scenariuszach oraz o samej pracy scenarzysty. Po godzinnym wykładzie uczniowie fakultetu plastycznego klasy VII i IX wrócili na lekcje, natomiast plastykom z VIII klasy zajęcia tak się spodobały, że zostali również na część praktyczną. Drugim punktem warsztatów była praca w terenie. W celu poszukiwania inspiracji wszyscy udali się w najbardziej zatłoczone miejsca w naszym mieście. Metodą podsłuchiwania i podglądania przypadkowych osób i ich zachowań udało się przygotować kilka pomysłów na filmy. Po powrocie do sali odbyło się krótkie przedstawienie pomysłów i wybranie najciekawszego, który omówiliśmy szczegółowo. Każdy mógł dopisać fragment historii, z której powstała całość.

Wszystkim uczniom warsztaty bardzo się podobały i już nie mogą się doczekać ponownego spotkania z panem Pawłem na wrześniowym plenerze w Sianożętach.

Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów była pani Ewa Czerwieniec.

Jan Fijałkowski


Powiązane artykuły

Roztańczeni artyści

Królem i królową balu zostali Piotrek Bystrowski i Rebeka Kredatus z klasy 1. Najlepszym tancerzem okazał się Mieszko Serwatowicz z klasy 2, a najlepszy strój miała Hania Cukier, z tej samej klasy. Oto wyniki najważniejszych […]

Czytaj więcej

Udanych wakacji

W piątek, 26 kwietnia odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego.

Czytaj więcej

Mikoszewo 2021. „Echo Pleneru”

Fakultet literacki z klasy VII sprawdzał się podczas pleneru w dziennikarstwie prasowym. Zespół redakcyjny w składzie Mikołaj Błasiak, Urszula Gutfeld, Ida Kurkiewicz, Teresa Wierzejska wydał trzy numery gazety plenerowej. Wydawnictwo powstało w ramach warsztatów dziennikarstwa […]

Czytaj więcej
Skip to content