ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Superbohaterowie w POSA

W środę 28 maja 2014 r. w auli naszej szkoły odbyły się TOPIKI – wybór najpopularniejszego ucznia naszej szkoły, który tradycyjnie odbywa się każdego roku. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach klasowych: od I-III, OD IV-VI i osobno gimnazjum. Zwycięzcami tegorocznych Topików zostali: Marysia Majcher, Kuba Sichelski oraz Bronek Gębik. Organizatorem Topików była III gimnazjum. Tematem zabawy w tym roku było ,,Superbohaterowie i ich wrogowie”.

Uroczystość prowadziły były Aleksandra Birecka oraz Zuzanna Galewicz.

Topiki rozpoczęły się przed Białym Domem, na placu zabaw, gdzie zorganizowany został konkurs na najlepiej przebraną klasę. W jury znajdowała się p. Magda Łukasik- nauczycielka języka angielskiego, p. Anna Maciejewska- wychowawczyni klasy II oraz p. Katarzyna Rogowska- wychowawczyni klasy I.

W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 1, w kategorii 4-6 wygrała klasa 4, a w kategorii gimnazjum – klasa 3.

Po konkursie wszyscy udali się do szkoły muzycznej, do sali koncertowej, gdzie rozpoczęły się prezentacje poszczególnych klas promujące swoich kandydatów. Okazało się, że w tym roku wszyscy, z wyjątkiem dwóch klas: 3 i 6, nakręcili krótkie filmy, które miały zachęcić do głosowania na Topika z danej klasy.

Trzy kategorie, na które zostali podzieleni uczniowie otrzymały swoje nazwy. Klasy 1-3 – Spidermany, klasy 4-6 – Batmany  i klasy gimnazjum – Supermany. Zmieniono też regulamin głosowania. Żaden uczeń nie mógł głosować na kandydata z własnej klasy.

Po dokładnym zliczeniu głosów, w pierwszej kategorii wygrała klasa I, w której Topikiem była Marysia Majcher, w drugiej kategorii wygrał Jakub Sichelski, reprezentując klasę VI, a w ostatniej kategorii zwyciężyła klasa I gimnazjum z Topikiem, Bronkiem Gębikiem. W nagrodę uczniowie otrzymali statuetki superbohaterów oraz pieniądze dla klasy, które uczniowie mogą przeznaczyć na wycieczkę lub pójście do kina. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców POSA.

Emilka


Powiązane artykuły

Zobacz filmową relację z „Tramwaju”

Wiktoria Zawiła i Natalia Dziurny z  trzeciej klasy gimnazjum, uczennice fakultetu literackiego zakończyły pracę nad filmową relacją z udziału naszej szkoły w artystycznym projekcie „MULTIMEDIA TRAM-TRAMWAJ TOLERANCJI” organizowanym w Krakowie z okazji Światowego Dnia Praw […]

Czytaj więcej

Kolejne numery Echa Pleneru – Jantar 2012

echo Jantar 2012, nr 2, str 1 Echo jantar 2012 nr 2, str 2 Echo Jantar 2012, nr 3 str 1 Echo Jantar 2012, nr 3, str 2 Echo Jantar 2012, nr 4, str 1 […]

Czytaj więcej

Epizod – spontaniczna zabawa w teatr

25 marca bieżącego roku uczniowie gimnazjum POSA wyjadą na warsztaty teatralne do Krakowa. Atrakcją tego dnia będą zajęcia organizowane w jeżdżącym tramwaju, w którym dla uczniów szkoły artystycznej wystawione będą spektakle teatralne. Będzie to „Najsmutniejsza […]

Czytaj więcej
Skip to content