ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Patrykowo Orkiestrowo

W poniedziałek 26 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z muzykiem, Patrykiem Zakrockim. Wszyscy go znamy, gdyż przeprowadzał już lekcje na wrześniowym plenerze. Podczas zajęć uczniowie fakultetu muzycznego z klas gimnazjalnych uczyli się tworzyć muzykę do krótkometrażowych filmów.

Pierwszego dnia warsztatów w sali koncertowej zebrali się gimnazjaliści i rozpoczęli muzykowanie. Pan Patryk pokazywał im krótkie filmiki. Uczniowie musieli zrozumieć każdą scenę. Pojąć sytuację i ponieść się uczuciom. – Najważniejsza była synchronizacja – wspominają uczestnicy.

Następnego dnia, po całym dniu prób muzycy mogli pochwalić się swoimi możliwościami, zdolnościami i nauczonymi umiejętnościami. Zaproszona do sali koncertowej publiczność mogła zobaczyć film a przede wszystkim usłyszeć tworzoną do niego na żywo muzykę. Był to film animowany pt. „Labirynt” w reżyserii Jana Lennicy. Występ zrobił furorę wśród widzów. Uczniowie POSA zagrali niesamowicie.

Wszystkim uczniom warsztaty bardzo się podobały i już nie mogą się doczekać ponownego spotkania z panem Patrykiem na wrześniowym plenerze w Sianożętach.

Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów była pani Ewa Czerwieniec.

Stefania


Powiązane artykuły

Poplenerowa wystawa – chaosu ciąg dalszy

16 października w środę odbyła się wystawa poplenerowa, prezentująca efekt pracy uczniów podczas pleneru artystycznego w Rowach. Wernisaż zorganizowano w dość nietypowej scenerii – surowych, niewykończonych pomieszczeniach na ostatnim piętrze budynku przy ul. Krupówki 49, […]

Czytaj więcej

„Panna Zuzanna i Czarni Jeźdźcy” znowu na scenie!

W piątek, 27 maja odbył się koncert „Panny Zuzanny i Czarnych Jeźdźców” w ramach trwającego trzy dni IV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej. Grupa, w której skład wchodzą uczniowie, absolwenci i nauczyciele naszej szkoły – Zuzanna Wiercioch […]

Czytaj więcej

Głosuj na nasz teledysk

Wideoklip zrealizowany do muzyki Bokki „Town of strangers” przez fakultet literacki z IX klasy bierze udział w Praskim Festiwalu Filmowym w konkursie publiczności. Nasze głosy mogą przybliżyć grupę naszych uczniów do zwycięstwa. Zachęcamy do głosowania. […]

Czytaj więcej
Skip to content