ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plenerowe wariacje – wernisaż już wkrótce

Tegoroczny wrześniowy plener artystyczny możemy uważać za zakończony. W sobotę, 13 września cała POSA bezpiecznie powróciła z Sianożęt do Zakopanego. Pod koniec października spotkamy się na poplenerowym wernisażu.

Nasi uczniowie przywieźli ze sobą wiele zrealizowanych projektów nawiązujących do tematu pleneru „analogie” i nie tylko. Dodatkowo, na plenerze odwiedzili nas artyści, którzy prowadzili różne warsztaty. Fakultet literacki gimnazjum pisał scenariusze i kręcił film pod kierunkiem pana Pawła Ferdka. Muzycy komponowali muzykę do filmu z panem Jerzym Mazzolem, a plastycy wraz z panią Natalią Zdrojek poznawali techniki charakteryzacji. Klasy 2 – 4 razem z panem Tomaszem Solichem przygotowywali filmy animowane, a klasa piąta i szósta zajmowały się, podobnie jak plastycy, charakteryzacją.

Część warsztatów została sfinansowana przez Akademię Młodego Artysty z pozyskanych pieniędzy z Urzędu Miasta Zakopane. Artyści mogli do nas przyjechać także dzięki funduszom szkolnym i Rady Rodziców POSA.

Na plenerze, jak zwykle, powstawała gazetka plenerowa „Echo pleneru”, telewizja „Puls pleneru” oraz nowość – plenerowe radio „Art FM” po raz pierwszy w historii naszych wrześniowych wyjazdów. Efekty i owoce zajęć już wkrótce.

Natala


Powiązane artykuły

Mikołajkowe tradycje

6 grudnia, jak co roku, odbyły się w naszej szkole Mikołajki dla klas od I do III, na których pierwszoklasiści zagrali na  swoim pierwszym w życiu koncercie odbywającym się dodatkowo w obecności Świętego Mikołaja. Najmłodsi  […]

Czytaj więcej

Filmy animowane naszych najmłodszych

Przedstawiamy poniżej filmy animowane powstałe podczas warsztatów animacji poklatkowej prowadzonych przez Tomasza Solicha i Agnieszkę Kaperniak w czasie pleneru artystycznego we wrześniu 2014 r.

Czytaj więcej

Lepsze życie za drugie życie

Klasa IV wraz ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Warek-Leks wywalczyła oczyszczacz powietrza, który od teraz będzie zapewne sprawiał, że w ich sali nauka będzie o wiele przyjemniejsza.

Czytaj więcej
Skip to content