ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nasza absolwentka pokonała całą Polskę!

Katarzyna Lassak- absolwentka naszej szkoły wygrała XVII Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” zorganizowany przez Fundację im. Agnieszki Osieckiej.

W tym konkursie brało udział ponad 200 osób z całej Polski, wśród nich byli wokaliści, jak i aktorzy. Pośród finalistów znalazła się właśnie Kasia, która była najmłodszą finalistką. Dwa pierwsze etapy konkursu odbyły się w Sopocie, zaś trzeci- ostatni miał miejsce w Warszawie. Zwyciężczyni wykonała dwa utwory Agnieszki Osieckiej: „Szukam wiatru w polu” i „Jarzębino, jarzębino”. Kasia śpiewała i grała na skrzypcach. Koncert finałowy był przeprowadzony i transmitowany przez Program III Polskiego Radia ze studia Muzycznego PR im. Agnieszki Osieckiej. Jury w składzie: Zygmunt Konieczny, Lora Szafran, Agnieszka Obszańska, Monika Strzępka i  Wiktor Zborowski wybierało najlepszych spośród 10 finalistów. Katarzyna Lassak zajęła pierwsze miejsce. Nagrodę wręczał jej wybitny kompozytor, jak i przyjaciel Agnieszki Osieckiej Zygmunt Konieczny.

Kasia W.


Powiązane artykuły

Tajemnice Wieliczki

3 kwietnia 2017 klasy 1-3 udały się na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki z wychowawczyniami: p. Katarzyną Rogowską, p. Anną Maciejewską oraz p. Justyną Jasiorkowską.

Czytaj więcej

Zapraszamy na poplenerowy pokaz

Zapraszamy na poplenerowy pokaz przedstawiający pracę uczniów naszej szkoły podczas pleneru artystycznego w Sianożętach we wrześniu 2019 roku. Na pokazie znajdziemy prace plastyczne, taniec, muzykę, film, media i literackie prezentacje. Spotkanie odbędzie się 25 października […]

Czytaj więcej

Szalony Ludwik wita POSĘ!

W dniach 26-30 maja odbył się plener zagraniczny gimnazjalistów, podczas którego nasi uczniowie zwiedzili najważniejsze miasta bawarskie.

Czytaj więcej
Skip to content