ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przepis na salsę

W sobotę, 11 października o godzinie 13.30 odbyły się pierwsze zajęcia salsy dla gimnazjalistów z naszej szkoły. Prowadził je prawdziwy pasjonat Paweł Łojas. Jest on instruktorem salsy kubańskiej i organizatorem festiwalu Winter Salsa Session w Zakopanem.

Na tegorocznym plenerze gimnazjaliści po raz pierwszy mieli okazję zgłębiać tajniki salsy kubańskiej na zajęciach prowadzonych przez jednego z absolwentów, Mariana Najbora. Salsa kubańska, czyli Casino to w zasadzie zestaw stylów salsy rozwiniętych na Kubie. Charakteryzuje się dynamicznym tempem wykonywania figur. Jest to raczej taniec chodzony. Uczniom naszej szkoły spodobał się tak bardzo, że po powrocie z pleneru, z dużym entuzjazmem odnieśli się do pomysłu organizowania tego typu zajęć, również w trakcie roku szkolnego. Ich życzenie zostało spełnione. W sobotę rozpoczęły się bezpłatne (finansowane przez Radę Rodziców) zajęcia. Będą odbywać się co tydzień o tej samej porze i trwać będą 1,5 godziny.

Mira


Powiązane artykuły

Liryczna POSA 2021 rozstrzygnięta

Jan Kanty Rogowski w kategorii seniorów i Aleksandra Łatak w kategorii juniorów zostali zwycięzcami tegorocznego szkolnego konkursu poetyckiego „Liryczna POSA”. Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród.

Czytaj więcej

POGŁOS PLENERU. Biegiem do Afryki.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019. Dzień drugi Dzisiaj rozpoczęły się pierwsze poranne biegi pod przewodnictwem pana Tomasza Sobańskiego, który będzie w tym roku uczył w naszej szkole WF-u. Starsza grupa wyruszyła o 8:00. Jak zazwyczaj biegi […]

Czytaj więcej

Wysiłek ósmoklasistów

Między 27 a 29 listopada w POSA odbywają się próbne testy ósmoklasistów.

Czytaj więcej
Skip to content