ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Sonatinowy zawrót głowy

28 października, we wtorek o godzinie 15.30, na sali koncertowej ZPSA odbyło się „Popołudnie z Sonatiną”, w czasie którego uczniowie sekcji pianistycznej klas II i IV POSA i PSM zaprezentowali swoje umiętności wykonując sonatiny, czyli miniaturowe sonaty.

Najpierw wystąpili uczniowie klasy drugiej:

1.Daria Harasimowicz-POSA

2.Julia Kukawska- PSM, filia Poronin

3.Jan Kanty Rogowski- POSA

4.Ida Latawiec- PSM

5.Marcel Sikora- POSA

6.Mateusz Trzebunia- PSM

7.Gaja Graca-Dorociuk- PSM

8.Jakub Gocał – PSM, filia Poronin

9.Martyna Łatak- POSA

10.Amadeusz Żarowski- POSA

11.Szymon Gąsienica Byrcyn- PSM

Następnie usłyszeliśmy występy uczniów klasy czwartej:

1.Hanna Brzosko- POSA

2.Zofia Kohut- PSM

3.Maksymilian Martinczak- PSM, filia Poronin

4.Michał Franosz- PSM, filia Poronin

5.Martyna Dubnicka i Paulina Socha- z klasy IV i III PSM

6.Julia Tycner- POSA

7. Zuzanna Śliwa- POSA

8.Jakub Zarycki- POSA

Do występu przygotowywały ich nauczycielki fortepianu: pani Elżbieta Cukier, pani Anna Kurek, pani Beata Trzaskoś, pani Aleksandra Jeleńska oraz pani Danuta Dutka-Marduła. Popołudnie na pewno można zaliczyć do udanych. Każdy występujący był nagradzany głośnymi oklaskami ze strony publiczności, która tłumnie zapełniła salę koncertową. Występ przebiegał w miłej atmosferze, a uczniowie po raz kolejny udowodnili, że dzięki systematycznej pracy cały czas ulepszają się w swojej grze.

Mira


Powiązane artykuły

Tatrzańskie przygody

8 kwietnia rozpoczął się cykl wycieczek z wiedzy o regionie. Każda z klas gimnazjalnych uda się na dwie takie wycieczki i każdy z uczniów będzie musiał napisać sprawozdanie z jednej z nich aby otrzymać ocenę […]

Czytaj więcej

Powołani do aktorstwa

Uczniowie naszej szkoły są wszechstronnie uzdolnieni, a ostatnio mieli okazję pokazać swoje zamiłowanie do aktorstwa.  6 listopada gimnazjaliści z VIII i IX klasy  uczestniczyli w  castingu do filmu „Powrót” w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego.

Czytaj więcej

Coroczna tradycja – Bal Karnawałowy

W piątek, 30 stycznia o godzinie 11:00 w sali koncertowej naszej szkoły, odbył się koncert w wykonaniu klasy I POSA. Pierwszaki pokazały swoje umiejętności muzyczne w karnawałowych przebraniach. Następnie, klasy od I do III wybrały […]

Czytaj więcej
Skip to content