ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Jeżeli biegacz jest patriotą, to patriota jest biegaczem?

Czy w naszej szkole rośnie nowe pokolenie patriotów? Tego można się chyba spodziewać po tym, jak 7 listopada uczniowie i nauczyciele hucznie obchodzili Święto Niepodległości. Uczciliśmy je muzycznie i sportowo.

Dla większości chłopców z klas gimnazjalnych Święto rzaczęło się już o siódmej rano, kiedy to spotkali się, by przygotować salę koncertową. Uroczystość, przygotowywana przez panią Irenę Świerczyńską i panią Grażynę Malinowską, rozpoczęła się około godziny ósmej. W sali zgromadzili się wszyscy uczniowie a każda klasa wykonała wspólnie jedną pieśń patriotyczną. Śpiewy uzupełniały fotografie ilustrujące momenty historyczne, z których pochodziły piosenki. Prezentację przygotowały uczennice z klasy ósmej. Na koniec cała szkoła odśpiewała hymn narodowy. Zwieńczeniem obchodów Święta w tym dniu była Sztafeta Niepodległości, w której pobiegli niektórzy nasi uczniowie z klas IV ­ IX. W tym biegu nasza szkoła zajęła siódme i szóste miejsce.

Bronek Gębik


Powiązane artykuły

POWRÓT Z PLENERU ARTYSTYCZNEGO W DŹWIRZYNIE

Przyjazd uczniów z pleneru w Dźwirzynie do Zakopanego planowany jest o godzinie 8.00 w sobotę, 17.09. 2011 roku (wyjazd z Dźwirzyna o godz. 17.00 w piątek, 16.09.2011)

Czytaj więcej

Miłość w Zakopanem

Podczas ostatniego tygodnia przez trzy dni klasa VII i klasy gimnazjalne uczestniczyły w rekolekcjach pod hasłem „Boża miłość w Zakopanem”. W tym roku zostały one zorganizowane w nietypowy sposób.

Czytaj więcej

Edward Nożycoręki, Krwawiec i inne upiory

Kamila Gut, Dalila Harasimowicz i Wiktoria Chyc zostały zwyciężczyniami konkursu na najlpesze przebranie podczas tegorocznego Halloween.

Czytaj więcej
Skip to content