ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Artyści także wolontariuszami!

W niedzielę 11 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Na ulicę miast wyszły setki tysięcy wolontariuszy, w tym gimnazjaliści naszej szkoły.

Zapisy zbierała pani Basia Łętowska -Hyła. Wolontariusze zaczęli chodzić z samego rana, mogli ogrzać się, zjeść coś i napić się czegoś ciepłego w sztabie, który znajdował się w Hotelarzu. Wszyscy zawzięcie zbierali pieniądze, ale było w tym wiele zabawy:  – Już od zeszłego roku, wraz z moją klasą bardzo chcieliśmy wziąć udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż było bardzo zimno i bardzo ślisko na chodnikach w całym mieście, z wielką chęcią zbieraliśmy do puszek pieniądze. Niektórzy ludzie chcieli pomóc, ale byli też tacy, którzy nas omijali szerokim łukiem. Pomimo tego cała akcja bardzo mi się podobała i w następnym roku również chciałabym wziąć w niej udział – mówi Natalia Paluch z II gimnazjum. Najwięcej pieniędzy z naszej szkoły zebrali: Jasiek Fijałkowski i Marcelina Jasińska z III gimnazjum (POSA).

Celem fundacji jest zebranie jak największej ilości pieniędzy na ratowanie życia chorym. Organizacją tę prowadzi Jurek Owsiak. W tym roku fundacja miała pomóc chorym dzieciom i osobom w podeszłym wieku.Cała fundacja zebrała w tym roku około 36 milionów.

Kasia Walczewska


Powiązane artykuły

Noc? Letnia? POSANOC Letnia!

13 czerwca, w parku linowym Gugu pod skocznią odbyła się POSANOC Letnia 2015. Ta szkolna impreza rozpoczęła się spektaklem teatralnym klasy 3 gimnazjum „Sen nocy letniej” Williama Szekspira, w reżyserii Krzysztofa Najbora, z elementami choreografii […]

Czytaj więcej

Poetyckie zagadki rozwiązane!

27 marca w piątek 2015 roku, o godzinie dokładnie 12.12 w sali koncertowej naszej szkoły odbyła się XIII już Wielka Gala Poezji. Jej zwycięzcami zostali Karolina Fedorowicz z klasy VII i Mieszko Iwaniec z klasy […]

Czytaj więcej

Św. Mikołaj w naszej szkole

07.12.2017r., w sali koncertowej odbył się Koncert Mikołajkowy uczniów klasy I. Główną atrakcją programu była wizyta Świętego Mikołaja, który rozdawał dzieciom prezenty.

Czytaj więcej
Skip to content