ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Śnieżne dwa tygodnie!

14 lutego, w Zakopanem rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają do 2 marca. Zaraz po nich, uczniowie będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności narciarskie na szkolnych zawodach narciarskich, które odbędą się 4 marca na stoku pod Nosalem. Na zawody, uczniowie mogą zgłaszać się u swoich wychowawców.

W odróżnieniu do innych województw, mamy szczęście, ponieważ śniegu na ferie w Zakopanem nie będzie brakowało. Prognozy na ferie są bardzo dobre. W pierwszy tydzień ferii, a dokładnie od 14 do 19 lutego słońce będzie gościło nad Zakopanem codziennie. Temperatura będzie sięgała od 7 stopni do 6 stopni Celsjusza. Śnieg nie będzie padał, co sprawi, że narciarze i snowboardziści będą mieć idealne warunki narciarskie. W kolejnych dniach ferii, zacznie padać śnieg, ale w małych ilościach. Nastąpi lekkie obniżenie temperatur, ale nie będą one spadać poniżej ­2 stopni Celsjusza.

Ogólnie, prognozy są bardzo dobre. Nareszcie, rozpocznie się zimowe szaleństwo Zakopiańczyków. Należy jednak pamiętać, że oprócz nas, ferie zimowe będą miały takie województwa jak: kujawsko­pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie i wielkopolskie, więc na stokach może być bardzo dużo narciarzy. Ferie zimowe czas zacząć!

Natalia


Powiązane artykuły

Tour de Rówień Krupowa

W czwartek, 18 września odbyły się Jesienne Zawody Rowerowe na Górnej Równi Krupowej. W zawodach startowali także uczniowie z naszej szkoły zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum zdobywając medalowe miejsca. Trasa była trudna, ale […]

Czytaj więcej

Zajęcia w TPN – w deszczu, ale z humorem

19.06.15 klasa IV spędziła kilka godzin na zajęciach edukacyjnych w TPN. Podczas wędrówki po Dolinie Białego dowiedzieliśmy się dlaczego zakłada się parki narodowe.

Czytaj więcej

Szymanowskie starcie

Do 9 marca w naszej szkole odbywał się pierwszy etap (eliminacje) konkursu wiedzy o życiu i twórczości Karola Szymanowskiego, w którym obowiązkowo brali udział uczniowie szóstej klasy oraz fakultet muzyczny z gimnazjum.

Czytaj więcej
Skip to content