ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W podróży po wiedzę i kulturę

W dniach od 12 do 15 marca fakultet literacki z klasy II i III gimnazjum wybrał się na warsztaty filmowe do Warszawskiej Szkoły Filmowej razem z panią Ewą Czerwieniec.

Uczniowie wyjechali w czwartek, o godzinie 23:30 Polskim Busem. Rano byli już na miejscu. Piątek był dniem pełnym nauki i kultury. Rano literaci odwiedzili Muzeum Narodowe, zwiedzając wystawę Olgi Boznańskiej. Następnie wybrali się do Muzeum Współczesnego, podziwiając dzieła Andrzeja Wróblewskiego. Dzień był deszczowy, dlatego gimnazjaliści tylko krótko spacerowali po Starym Mieście. O godzinie 19:30 obejrzeli spektakl ,,Prapremiera dreszczowca” w Och Teatrze. Uczniowie nocowali w hostelu Chillout. W sobotę od godziny 10 do 18 brali udział w warsztatach reżysersko-filmowych. Nakręcili filmy na podstawie filmu dokumentalnego ,,Gadające Głowy”. W niedzielę odbyły się kolejne warsztaty o nazwie ,,Skrytykuj”. Były one podzielone na trzy części: od godziny 10-13 warsztaty z krytykiem filmowym, 13-16 część realizatorska, 16-19 część montażowa. Było męcząco, jednak gimnazjaliści mieli siłę iść jeszcze na koniec do galerii handlowej. Po warsztatach wybrali się do Złotych Tarasów. Było tam dużo wolnego czasu, gdyż literaci wyjeżdżali o godzinie 23:45. Zdążyli więc jeszcze zwiedzić stacje nowej linii warszawskiego metra.  Wycieczka, jak mówią uczniowie, była bardzo udana.

Kasia Walczewska


Powiązane artykuły

„Żyli wśród nas”

25 listopada na koncert do Nowego Targu, wyjechała szkolna grupa wokalna,fakultetu muzycznego. Koncert był częścią kolejnego już spotkania „Żyli wśród nas – odkrywanie historii ludności żydowskiej Podhala” organizowanego w Podhalańskiej Wyższej Szkole Zawodowej.

Czytaj więcej

Powrotu czas nadszedł…

16 września powróciliśmy z dwutygodniowego pleneru “Dźwirzyno 2011” – wśród “weteranów plenerowych” jednogłośnie ogłoszony jednym z najlepszych. Plener okazał się pracowity i owocny: miały miejsce liczne warsztaty wśród uczniów zarówno klas gimnazjalnych jak i podstawówki. […]

Czytaj więcej

Szykujmy się na reowlucję. Nowy samorząd bierze się za diametralne zmiany.

06.12.2010 w naszej szkole, w samo południe miało miejsce niemałe wydarzenie, mianowicie wybory do samorządu uczniowskiego. Sześciu uczniów, przedstawicieli i szkoły podstawowej będzie reprezentować społeczność uczniowską przy podejmowaniu różnych decyzji w naszej szkole. Na ich […]

Czytaj więcej
Skip to content