ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Stres już zażegnany

Pierwszego kwietnia uczniowie szóstej klasy (również w naszej szkole), jak co roku, zmagali się z testem szóstoklasisty. W tym roku wyglądał on nieco inaczej, gdyż był podzielony na część pierwszą, czyli polsko-matematyczną i na drugą z języka angielskiego.

O godzinie 8:45 w sali baletowej uczniowie losowali numerek i siadali w odpowiedniej ławce. Obowiązkowo mieli ze sobą legitymacje, przybory geometryczne i czarny długopis. W komisji siedziały: p. Anna Maciejewska, p. Magdalena Łukasik oraz nauczycielka ze szkoły katolickiej. O godzinie 9:00 rozpoczęła się część polsko-matematyczna. Szóstoklasiści mieli na napisanie jej 80 minut. Test składał się z zadań zamkniętych i otwartych. Jednym z zadań otwartych na sprawdzianie było napisanie kartki z pamiętnika o marzeniu, które się spełniło. Po pierwszej części testu uczniowie mieli godzinną przerwę. O godzinie 11:45 przyszedł czas na część z języka angielskiego, która trwała 45 minut. Składała się ona ze słuchania i części pisemnej. Jak mówią szóstoklasiści naszej szkoły była ona o wiele prostsza niż część z matematyki i z polskiego. – Przy przygotowaniach jak i na początku pisania testów towarzyszyły nam wielkie emocje , ale pani wicedyrektor Jasiorkowska i komisja, uspokoiły nasze nerwy. Oba testy zostały rozpakowane przy nas dla zachowania zasad – powiedziała nam Maria Michniewska z kl. VI.

Myślę że dobrze mi poszło – stwierdziła Ola Piwowar. Teraz czekamy na wyniki, a już niedługo do egzaminu podejdą gimnazjaliści z trzeciej.

Kasia Walczewska


Powiązane artykuły

Ciekawy wieczór

07.02.2019 r. klasa VII wraz z ich wychowawczynią, panią Ewą Czerwieniec-Walczewską, udała się na spektakl w reżyserii Andrzeja Dziuka pt. ,,Człapówki’’. Odbył się on o godzinie 19:15 w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.

Czytaj więcej

Puls po Pulsie i ART FM (audycja nr. 2)

Zapraszamy do oglądania „Pulsu po Pulsie”, czyli telewizyjnych wiadomości plenerowych i wysłuchania drugiej audycji ART FM, prezentowanych podczas poplenerowego wernisażu 21 października. Wkrótce kolejne filmy i multimedia.

Czytaj więcej

Rzeźba w drewnie robi wrażenie

W czwartek 15 listopada klasa VII podczas lekcji wychowawczej odwiedziła Miejską Galerię Sztuki w Zakopanem. Uczniowie zwiedzili wystawę „Rzeźba w drewnie w twórczości polskich artystów 1918-2018”.

Czytaj więcej
Skip to content