ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Kopciuszek, cyrkowiec, czy Królowa Śniegu?

31 marca, w kawiarni Teatru Witkacego w Zakopanem o godzinie 17.00 odbył się pokaz teatralny klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Artyści zaprezentowali trzy sztuki. Klasa pierwsza wystąpiła jako artystyczna grupa cyrkowa, przedstawiając wiersze znanych polskich poetów. Klasa druga zagrała „Królową śniegu”, a klasa trzecia pokazała sztukę „Kopciuszek” z elementami komediowymi.

Wszystkie spektakle wyreżyserowała pani Katarzyna Pietrzyk, nauczycielka teatru w naszej szkole, aktorka Teatru Witkacego, a muzykę przygotował pan Tomasz Paluch. Na pokazie zjawiło się nie tylko wielu rodziców i nauczycieli, ale też przybyło wiele osób z zewnątrz, co spowodowało, że dzieci miały jeszcze większą motywację do jak najlepszego odegrania swojej roli. Trzeba również zaznaczyć, że uczniowie dostali niełatwe role, a wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem. – Roli było się łatwo nauczyć, ale był lekki stres. Spektakl się udał, ale parę dzieci powiedziało rolę za swoich kolegów, bo zapomnieli  swojej roli. W niektórych momentach publiczność się śmiała albo biła brawo – krótko występ skomentowała Maja Paluch, aktorka z klasy trzeciej, wcielająca się w rolę złej siostry Kopciuszka.

Kolejne pokazy innych klas już wkrótce.

Natalia Paluch

fot. Tomasz Paluch


Powiązane artykuły

Chopineria

8 marca kilkanaście osób z naszej szkoły wybrało się na uroczysty koncert “Chopineria” do Opery Krakowskiej. Koncert odbył się z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Na koncert dojechaliśmy z bardzo pozytywnymi humorami. Zasiedliśmy aż […]

Czytaj więcej

Świąteczne radio

Uczniowie fakultetu literackiego z klasy VIII zapraszają na efekt swojej warsztatowej pracy podczas zajęć dziennikarskich. Posłuchajcie audycji radiowej w świątecznej odsłonie.

Czytaj więcej

POSA dla Ziemi

We wtorek, 11.05.2021 klasa VII POSA w ramach zajęć szkolnych spotkała się na akcji „Wielkie Sprzątanie Podhala” zorganizowanej przez TPN. Uczniowie posprzątali m.in. Bachledzki Wierch.

Czytaj więcej
Skip to content