ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Beatbox w naszej szkole

4 i 5 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach beatboxu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas V, VI oraz gimnazjaliści. Warsztaty były prowadzone przez znanego w Polsce Beatboxera- Patryka Tik Taka- Matelę.

Beatbox jest to forma rytmicznego tworzenia dźwięków– np. perkusji, linii basowej, głosów zwierząt za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony.

Patryk Tik Tak Matela jest nauczycielem beatboxu, współorganizatorem Polish Beatbox Battle i jako pierwszy w Polsce napisał książkę na ten temat. Od 2002 roku tworzy ZegarTikTaka.pl, pierwszy i największy w Polsce serwis o beatboxie. Patryk Tik- Tak nie pierwszy raz prowadził warsztaty w naszej szkole, tego typu zajęcia odbywały się także na wrześniowym plenerze w Krynicy Morskiej, kilka lat temu.

W tym roku warsztaty trwały 2 dni po półtorej godziny, jednak ten kto chciał mógł przyjść  dodatkowo w godzinach przeznaczonych dla fakultetu muzycznego. Chętnych było bardzo dużo. Uczniowie poznali zagadnienia beatboxu i z pomocą pana Patryka uczyli się beatboxować. Jak mówią uczniowie, warsztaty były bardzo udane. Zajęcia beatboxu odbędą się prawdopodobnie ponownie na tegorocznym plenerze wrześniowym.

Kasia Walczewska

fot. Mira Fecko


Powiązane artykuły

Nasi gimnazjaliści w „Sztuce Zaangażowania”

Na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej ukazała się prezentacja podsumowująca projekt „Sztuka zaangażowania”, w której brali udział gimnazjaliści z fakultetu literackiego z klasy IX. Klikając na link http://www.ceo.org.pl/FSA/sztuka_zaangazowania.swf można zapoznać się z pracą naszych uczniów […]

Czytaj więcej

Charytatywnie na święta

8 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w kiermaszu świątecznym na Placu Niepodległości w Zakopanem, sprzedając tam własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Wszystkim przyświecały cele charytatywne. Kiermasz organizował Urząd Miasta.

Czytaj więcej

Polskie i hiszpańskie nuty

08.04.2011 roku odbyła się w POSA Audycja muzyczna uczniów klasy skrzypiec pani Zofii Ziach i uczniów klasy gitary pana Stanisława Lubowicza. Koncert rozpoczął się o godzinie 16.30 w sali koncertowej naszej szkoły, jednak uczniowie już […]

Czytaj więcej
Skip to content