ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plener Artystyczny Pieniny

W środę 13 maja o godzinie 8:00 klasy 4-6 wyruszyły na trzydniowy plener artystyczny „Trzy korony”.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy elektrownię w Sromowcach Wyżnych. Było to bardzo miłe i inspirujące spotkanie z techniką, fizyką oraz szeroko rozumianą elektrycznością. Następnie wraz z przewodnikiem przenieśliśmy się w klimaty średniowiecza, a mianowicie zwiedzaliśmy zamek w Niedzicy. Tam poznaliśmy jego historię i związane z nim legendy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było schronisko PTTK Trzy Korony, w którym spędziliśmy dwie kolejne noce. Jeszcze tego samego dnia wybraliśmy się do Czerwonego Klasztoru, który znajduje się po stronie Słowackiej. Jest to bardzo interesujące miejsce, ponieważ znajdowała się tam pierwsza apteka w Europie.Tam zaczęliśmy szkice naszych prac, których efekt końcowy można obejrzeć na wystawie w galerii szkolnej.

Drugi dzień pleneru był dużym wyzwaniem. Wyruszyliśmy na najbardziej malowniczy szczyt Pienin – Trzy Korony (982m n.p.m). Choć pogoda nam nie sprzyjała, odważnie stawiliśmy czoła górze. Pomimo zmęczenia wszyscy dotarliśmy na sam szczyt, a widok dał nam dużo satysfakcji i energii na powrót. Ten dzień został zakończony pysznym ogniskiem.

Trzeci – niestety ostatni dzień, spędziliśmy na zwiedzaniu zamku w Starej Lubowni oraz skansenu, który znajdował się tuż pod jego murami.

Następnie wróciliśmy do Zakopanego ok. 16:00.

Czas spędzony na tym plenerze jak zawsze był wyjątkowy i bardzo miło będziemy go wspominać.

tekst i fot. Marysia Michniewska


Powiązane artykuły

Junior reporter: Hania na „Wielkanocnym jaju”

28 marca 2016 roku w „lany poniedziałek” na Kalatówkach po raz osiemnasty odbyły się zawody na starym sprzęcie narciarskim o „Wielkanocne jajo” im. Krystyny Behounek. Wśród zawodników znalazła się również nasza uczennica, Hania Brzosko z […]

Czytaj więcej

Liryczna POSA

29 maja o godzinie 11 w sali koncertowej naszej szkoły, odbył się konkurs poetycki „Liryczna POSA”. Był to konkurs zorganizowany dla uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. W kategorii juniorów, czyli klas 4-6 wygrała Lidia Król, […]

Czytaj więcej

Z Chopinem we Francji

15 października pięcioro uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Cukier i pani Anny Kurek pojechało na tygodniowy wyjazd do Francji, do zaprzyjaźnionej szkoły w Saint Die des Vosges. Pobyt zwieńczał koncert poświecony Fryderykowi […]

Czytaj więcej
Skip to content