ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Zajęcia w TPN – w deszczu, ale z humorem

19.06.15 klasa IV spędziła kilka godzin na zajęciach edukacyjnych w TPN. Podczas wędrówki po Dolinie Białego dowiedzieliśmy się dlaczego zakłada się parki narodowe.

Prowadzący zajęcia pan Marek Kot bardzo interesująco i barwnie opisał znaczenie ochrony krajobrazu, fauny i flory tatrzańskiej.  Poznawaliśmy gatunki drzew i roślin zielnych, oraz środowisko życia w lesie i na skalach poza parkiem narodowym i w parku. Niestety ciągle padający deszcz uniemożliwił nam wykonanie ćwiczeń w zeszytach ucznia. Dopiero w siedzibie TPN mogliśmy podsumować zajęcia wykonując ćwiczenia, obejrzeć wystawę fauny i flory Tatr, jak również obejrzeć krótkie filmy edukacyjne o świstakach, niedźwiedziach i kozicach. Pomimo kiepskiej pogody dopisywał nam humor i zdobyliśmy nową ciekawą wiedzę przyrodniczą.

tekst i fot. Aleksandra Kozłowska


Powiązane artykuły

Francuskie zmagania

W piątek (08.10.10) w naszej szkole odbył się konkurs języka francuskiego. Po raz pierwszy francuski zagościł na długiej liście konkursów, jakie są u nas przeprowadzane. Udział w zmaganiach językowych wzięło aż piętnaścioro uczniów, z czego […]

Czytaj więcej

Klasa szósta udźwiękowiała film

W piątek, 18 października 2013 r., w auli naszej szkoły odbyła się prezentacja, na której wszystkie klasy obejrzały krótki, 4-minutowy film animowany, oparty na podstawie nowozelandzkiego mitu powstania świata. Ścieżka dźwiękowa do tego filmu została […]

Czytaj więcej

Podniebne spotkanie

20.02 br. odbyło się spotkanie z pilotem samolotu F-16 kapitanem Pawłem Czernikiewiczem z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań- Krzesiny. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas VII, VIII, IX naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej […]

Czytaj więcej
Skip to content