ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przestrzeń przywieziona z pleneru

19 października w Dworcu Tatrzańskim o godzinie 17 odbył się wernisaż wystawy, na której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje prace wykonane na plenerze artystycznym w Sianożętach. Ekspozycja składała się z prac plastycznych, multimedialnych, literackich i fotograficznych. Były też pokazy pantomimiczne i muzyczne. Wszystko powstawało pod hasłem „Przestrzeń”.

Wystawa składała się z dwóch części. W pierwszej (na parterze Dworca) prezentowano prace plastyczne przygotowane pod kierunkiem pani Lidii Rosińskiej, pani Jadwigi Rogowiec, pana Jacka Hołego. Zobaczyć też można było zdjęcia wykonane techniką fotografii otworkowej, które powstały na warsztatach fakultetu plastycznego z Markiem Lalko. Najmłodsi przedstawiali nie tylko prace plastyczne, ale również efekty projektów wykonanych pod kierunkiem pani Justyny Jasiorkowskiej i pani Katarzyny Rogowskiej o przestrzeni kosmicznej i przestrzeni morskiej. Pojawiły się też prace literackie, które uczniowie wykonali z panią Renatą Ryś (kaligramy i komiksy) i panem Maciejem Maciejewskim (dziennik). Zobaczyć też można było dokumentację projektu przeprowadzonego z panią Magdaleną Łukasik w języku angielskim.

Na piętrze prezentował się głównie fakultet literacki prezentując filmy dokumentalne przygotowane w ramach warsztatów prowadzonych przez pana Jarosława Wszędybyła. Można było też zobaczyć wszystkie odcinki „Pulsu Pleneru”, czyli telewizyjnych wiadomości plenerowych, wysłuchać plenerowych audycji radiowych ART FM – Radio Szyderców i poczytać gazetę „Echo Pleneru”. Media plenerowe powstawały pod kierunkiem pani Ewy Czerwieniec. Radiowców wspierał też pan Tomasz Paluch.

Pokaz zdjęć autorstwa pani Aleksandry Kozłowskiej, pani Jadwigi Rogowiec, pani Ewy Czerwieniec i uczniów pozwalał na krótką podróż w czasie z powrotem nad polskie morze.

Podczas wernisażu na scenie zaprezentowali się pozostali uczestnicy pleneru. Zobaczyliśmy etiudy pantomimiczne wykonane przez uczniów klas II – VI przygotowane w ramach warsztatów z panem Tadeuszem Dylawerskim. Finałem spotkania był występ fakultetu muzycznego, który pod kierunkiem pana Patryka Tika Taka Mateli zaprezentował swoje umiejętności beatboxowe.

Nad całością i organizacją wystawy oraz występów czuwała pani Ewa Czerwieniec. Każdy wernisaż ma swój indywidualny klimat. W tym roku nie mogło być inaczej, więc nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć, do zobaczenia za rok!

Szymon, (red)

fot. zbiorowa

Poniżej relacja z wystawy w oczach junior- reporterów:

19. 10.2015 o godz. 17 odbyła się wystawa poplenerowa. Na wystawie, jak co roku, są pokazywane dzieła, które wykonujemy na plenerze. W tym roku plener odbył się w Sianożętach nad polskim morzem.

Na wystawie klasy podstawowe przygotowały krótkie scenki z pantomimy. Moim zdaniem najlepsze scenki wykonała klasa czwarta. Miała je najbardziej rozbudowane i ciekawe. Fakultet muzyczny (klas gimnazjalnych) pokazał beatbox. Na piętrze niżej była wystawa a na piętrze wyżej rzeczy wykonywane na żywo.

Wystawa bardzo mi się podobała, bo była ciekawa, rozrywkowa i artystyczna.

Marysia Majcher, kl. IIPowiązane artykuły

Poetyckie zagadki rozwiązane!

27 marca w piątek 2015 roku, o godzinie dokładnie 12.12 w sali koncertowej naszej szkoły odbyła się XIII już Wielka Gala Poezji. Jej zwycięzcami zostali Karolina Fedorowicz z klasy VII i Mieszko Iwaniec z klasy […]

Czytaj więcej

O plenerze przed poplenerowym pokazem. Klasa III.

Plener artystyczny w Łukęcinie już za naszymi uczniami. Pokaz efektów pracy podczas nadmorskich zajęć przed nami. Jak zapamiętali wrześniowy pobyt nad Bałtykiem uczniowie? Klasa III:

Czytaj więcej

Laureaci POSA MUSIC SHOW

Powróćmy jeszcze na chwilę do szkolnego konkursu piosenki obcojęzycznej. Zapraszamy na krótką relację filmową. Przypomnijmy laureatów. Kategoria: szkoła podstawowa, klasy I-III I miejsce: Małgosia Orawiec (kl. II) II miejsce: Zosia Jakubiec (kl. I) III miejsce: […]

Czytaj więcej
Skip to content