ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Jesienne obrazy na jesień życia

28 października uczniowie fakultetu plastycznego z klasy 2 i 3 gimnazjum wybrali się do Domu Seniora w Rokicinach. Ich celem było stworzenie obrazów, które następnie zawisną w pokojach mieszkańców. Wyjazd zorganizowali Pani Elżbieta Rybowicz i Pan Jacek Hoły.

Na plener do Rokicin uczniów zabrał pan Jacek – dyrektor placówki. Razem z nim pojechał Pan Jacek Hoły i uczniowie klasy 2 gim. Uczniowie klasy 3 gim pojechali razem z Panią Elżbietą jej samochodem. Droga nie obyła się bez przygód… Pani Ela otrzymała swój pierwszy w życiu mandat, za przekroczenie prędkości o 10 km.

Na miejscu przywitała ich grupa pensjonariuszy śpiewających piosenki z dawnych lat. Uczniowie do godziny 14 zajmowali się pracą twórczą. Każdy wykonał serię szkiców i rozpoczął prace malarskie bezpośrednio na płótnie. Niestety, gimnazjaliści mieli zbyt mało czasu, aby skończyć swoje obrazy na miejscu. Prace nad nimi będą kontynuować na zajęciach w szkole. Gdy będą już skończone, Pani Ela zawiezie je z powrotem do Rokicin, gdzie zostaną oprawione i powieszone jako stała ekspozycja.

Ola Banak

fot. Jacek Hoły


Powiązane artykuły

Junior reporter: Artyści w górach

W dniu 11.06.2014 klasy 1,2 i 3 pojechały na plener w góry na Halę Gąsienicową do Schroniska ,,Murowaniec”.

Czytaj więcej

Akademia Pana Kleksa

4 kwietnia w Teatrze Witkacego w Zakopanem odbyło się przedstawienie pt. „Akademia pan Kleksa”. Spektakl zobaczyli uczniowie z V i VI klasy naszej szkoły.

Czytaj więcej

Muzyczna rozgrzewka, Żywiec wytypowany

28 marca br. w poniedziałek o godzinie 16.00 w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna skrzypiec, wiolonczeli i akordeonu. Na audycji pojawiło się wielu wykonawców zarówno z POSA jak i ZSM. Wśród nich, jako przedstawicielka […]

Czytaj więcej
Skip to content