ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niepodległość z pieśnią na ustach

Ze względu na polskie święto narodowe, Dzień Niepodległości nasza szkoła zorganizowała uroczystość, która miała przypomnieć uczniom naszej szkoły o tym dniu.

Ponieważ 11 listopad jest dniem wolnym od zajęć szkolnych, świętowanie zorganizowano 10 listopada. Na początku spotkania w sali koncertowej cała

szkoła odśpiewała hymn polski, co nadało uroczystości wzniosły charakter. Każda klasa naszej szkoły zaprezentowała jedną  pieśń patriotyczną. Wszyscy występujący wyposażeni byli  w  biało czerwony akcent.

Niektóre klasy pokazały swoje szczególne zaangażowanie w koncert i zamiast akompaniamentu w postaci gotowego podkładu muzyczngo sami grali na instrumentach, takich jak skrzypce, fortepian lub gitara.

Pojawił się też akcent poetycki. Dwoje uczniów z klasy 5 wygłosiło wiersz pt. „Rzadko na moich wargach” autorstwa Jana Kasprowicza.

Uczniowie i nauczyciele rozeszli się na zajęcia z towarzyszącą im zapewne myślą o tym, jak odzyskaliśmy niepodległość w dniu 11 listopada 1918 roku.

Anna Grzegorczyk


Powiązane artykuły

A co Ty tam robisz?

W imieniu pana Jacka Hołego, naszego nauczyciela rysunku i malarstwa zapraszamy na finisaż wystawy, w której bierze udział. Wśród wystawiających artystów znajdziemy  także naszych absolwentów. Poniżej zaproszenie organizatorów wydarzenia.

Czytaj więcej

Region zwiedzony

29 kwietnia odbyła się druga wycieczka klasy 2 gimnazjum w ramach przedmiotu Wiedza o Regionie. Swoją ostatnią wycieczkę ma też za sobą klasa 1 gimnazjum.

Czytaj więcej

Teatr żyje wśród uczniów

W sobotni wieczór, 11 czerwca na deskach sceny w kawiarni Teatru Witkacego, odbył się pokaz przedstawień teatralnych klas gimnazjalnych. Przedstawienia przygotowywali uczniowie przez cały rok szkolny, pod okiem nauczyciela teatru i aktora Teatru Witkacego, pana […]

Czytaj więcej
Skip to content