ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Mistrzowie slamu 2015

Bronek Gębik został zwycięzcą tegorocznego slamu poetyckiego. Jak co roku w naszej szkole odbyły się warsztaty poetyckie zakończone turniejem słowa mówionego.

Od 3-4 grudnia w szkole artystycznej odbywały się warsztaty slamu poetyckiego prowadzone przez Wojciecha Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego w trzech klasach gimnazjum. Uczniowie na zajęciach tworzyli wiersze, listy, opowiadania i mieli do wykonania wiele śmiesznych, ciekawych zadań. Efekt tych spotkań mogliśmy obejrzeć 4 grudnia w Sali Koncertowej, gdzie odbył się SLAM. Konkurs wygrał uczeń klasy 3 gimnazjum, Bronek Gębik, natomiast drugie miejsce zajęła Ola Banak, uczennica klasy 2 gimnazjum.

W tym roku udział w warsztatach wzięli niemal wszyscy uczniowie gimnazjum, jednak do samego finału zgłosiło się 12 osób. Na początku Wojtek i Grzegorz wyjaśnili, po krótce, czym jest SLAM i przedstawili zasady oceniania poszczególnych uczestników. Wybrali 5 chętnych osób z publiczności, których zadaniem było ocenianie prezentowanych tekstów za pomocą dużych kartek z cyframi od 1 do 10. Uczniowie prezentowali wiersze rymowane, wiersze białe, listy miłosne a także opowiadania. Cały konkurs podzielony był na 3 tury, z czego w pierwszej występowali wszyscy uczestnicy, w drugiej tylko cztery osoby, a finałem był pojedynek dwóch najlepszych osób. Kolejność występów była losowa tzn. publiczność losowała karteczki z imionami uczestników. W półfinale każdy z siedzących na publiczności otrzymał biało-czerwoną kartkę. Każdemu z uczestników przydzielono dany kolor. Uczniowie występowali parami i z każdej pary publiczność wybierała najlepszy wiersz za pomocą podniesienia kartki o danym kolorze. W trzecim etapie głosowanie odbywało się na tej samej zasadzie.

W finale zmierzyli się ze sobą Ola Banak i Bronek Gębik. SLAM 2015 wygrał Bronek i to on otrzymał nagrodę w postaci bonu do Empiku za 200 zł. Ola otrzymała także bon do Empiku w wysokości 100 zł. Nagrody ufundowała Rada Rodziców POSA.

Oto wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie:

Klaudia Wiśniowska( kl.1 gimnazjum)

Ola Banak( kl.2 gimnazjum)

Karolina Fedorowicz(kl. 2 gimnazjum)

Ania Grzegorczyk(kl. 2 gimnazjum)

Angelika Jurkowska( kl. 2 gimnazjum)

Julka Koperska( kl. 2 gimnazjum)

Basia Malik( kl. 2 gimnazjum)

Szymon Marchewka( kl.2 gimnazjum)

Aga Utracka( kl.2 gimnazjum)

Bronek Gębik( kl.3 gimnazjum)

Jan Kudasik( kl.3 gimnazjum)

Natalia Paluch( kl.3 gimnazjum)

Do drugiego etapu z największą liczbą punktów przeszli:

Klaudia Wiśniowska(23 pkt)

Ola Banak(26 pkt)

Jan Kudasik(27 pkt)

Bronek Gębik(28 pkt)

AngelikaPowiązane artykuły

Objazdem od Podlaha aż na Spisz

20 kwietnia odbyła się już druga wycieczka dla klasy 2 gimnazjum z cyklu wycieczek w ramach realizacji przedmiotu Wiedza o regionie. Tym razem podróżnicy wraz z Panem Maciejem Pinkwartem oraz z wychowawcą – Panią Barbarą […]

Czytaj więcej

Wspomnienie o Wisławie Szymborskiej

16 kwietnia 2014 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum POSA z panem Michałem Rusinkiem.

Czytaj więcej

Młodzi kucharze w stylu azjatyckim

W środę 4 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbył się ,,Dzień Azjatycki”. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już o godz. 8:00 rano. Zwycięzcami przeprowadzonego podczas imprezy konkursu zostali: Zofia Zielińska, Marcelina Jasińska, Szymon […]

Czytaj więcej
Skip to content