ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W milczeniu

10 listopada klasa VIII i IX, wraz z Panią Lilianą Florek i Panią Barbarą Łętowską, wybrały się na jednodniową wycieczkę do Oświęcimia. Zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Grupa znalazła się na miejscu po trzech godzinach jazdy. Najpierw, z przewodniczką, zwiedzili Auschwitz, a następnie przejechali autobusem do Brzezinki, w której znajdowało się tzw. Auschwitz 2.Uczniowie dobrze wiedzieli co jadą zwiedzać, jednak nie spodziewali się, że było to aż tak straszne. Pomiędzy zwiedzaniem grupa nie odzywała się za wiele, ponieważ tak dotknęło ich to, co zobaczyli i nikt nie miał odwagi odezwać się jako pierwszy i jakoś skomentować to, czego się dowiedzieli. Uczestnikom wycieczki humor nieco poprawił się w autobusie, jednak to, co zobaczyli w Auschwitz 2 jeszcze bardziej chwyciło ich za serca i atmosfera stała się jeszcze bardziej posępna. W oczach niektórych dziewczynek można było zauważyć łzy, gdy słuchały historii opowiadanych przez przewodniczkę. Po zwiedzaniu obozu udali się w drogę powrotną i Zakopanem byli już około godziny 19.

Ola Banak

fot. Aleksandra Dziedzina


Powiązane artykuły

Ojczyzna i wolność

9 listopada 2018 r. nasza szkoła zorganizowała uroczystość z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie i nauczyciele POSA wraz z uczniami i nauczycielami z Gimnazjum nr 2 spotkali się w sali gimnastycznej. Uroczystość […]

Czytaj więcej

Muzyczna rozgrzewka, Żywiec wytypowany

28 marca br. w poniedziałek o godzinie 16.00 w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna skrzypiec, wiolonczeli i akordeonu. Na audycji pojawiło się wielu wykonawców zarówno z POSA jak i ZSM. Wśród nich, jako przedstawicielka […]

Czytaj więcej

Włochy oczami artystów

Jak uczniom klas gimnazjalnych podobał się tegoroczny plener zagraniczny do Włoch? W tym roku zwiedzili oni Wenecję, Sienę, Watykan, Pompeje, Rzym oraz Florencję. Jedynie w osiem dni: od 4 do 11 maja, zobaczyli największe włoskie […]

Czytaj więcej
Skip to content