ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

SMOK, KOT I FILOZOFIA CZYLI TEATRALNE WARIACJE

16 czerwca w kawiarni teatru Witkacego w Zakopanem odbyły się przedstawienia teatralne klas I-III oraz klasy V podstawówki, przygotowane przez panią Katarzynę Pietrzyk i pana Marka Wronę. Były to krótkie wiersze, historia o Smoku Wawelskim i Kocie w Butach oraz scenki filozoficzne, każda z ciekawym przesłaniem. Muzyki do trzech pierwszych sztuk użyczył Andrzej Bienias.

Jako pierwsza wystąpiła klasa I, która przedstawiła krótkie, śmieszne wierszyki np. ,,Dzień Niegrzeczności” . Wszyscy przebrani byli w piżamy a prawie każdy z aktorów miał pod pachą swoją ulubioną maskotkę. Jako kolejna wystąpiła klasa II z przedstawieniem ,,Smok Wawelski”, gdzie w zabawny i ciekawy sposób została przekazana widowni historia owego smoka i jak został pokonany. Klasa III wystąpiła ze sztuką ,,Kot w butach”, po zakończeniu której nie obyło się bez gromkich oklasków i wiwatów. Na zakończenie wystąpiła klasa V, prezentując scenki filozoficzne, każda z innym przesłaniem. Akcja scenek toczyła się np. w Indiach, Japonii, Chinach czy Izraelu. Wszystkie spektakle były bardzo ciekawe oraz zabawne, co potwierdziły uśmiechy występujących uczniów oraz bardzo licznej widowni.

tekst i fot. Angelika Jurkowska


Powiązane artykuły

Czy w muzeum wszystko wolno?

12 kwietnia klasy 2, 3 i 5 pojechały na wycieczkę do Warszawy. Jako opiekunki pojechały z nimi Pani Justyna Jasiorkowska, Pani Magda Łukasik i Pani Katarzyna Rogowska.


Czytaj więcej

Powrót z pleneru – Echo Poddąbia

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wrześniowego pleneru artystycznego, który w tym roku odbywał się w Poddąbiu. Grupa literacka z klasy VII zajmowała się wydawaniem plenerowej gazety pt. „Echo Pleneru”. Zapraszamy do lektury, dzięki której będzie […]

Czytaj więcej

Wspólne kolędowanie

21 grudnia odbyło się w naszej szkole wspólne kolędowanie zorganizowane z inicjatywy pani Anny Bundz, nauczycielki religii.

Czytaj więcej
Skip to content