ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Absolwenci powrócili

17 lutego w sali koncertowej w naszej szkole odbył się koncert z okazji jubileuszu siedemdziesięciolecia Państwowej Szkoły Muzycznej. Na koncercie grali absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej: Maciej Cisło (gitara) oraz Jakub Hubicki ( akordeon).

Muzykom towarzyszyli Mikołaj Gruszecki (fortepian), Bartek Chojnacki (kontrabas) i Kacper Hubicki (skrzypce). Grali oni standardy muzyki światowej, czyli muzykę o zabarwieniu rozrywkowo-jazzowym, opartą na rytmach tanecznych z przewagą tanga. Obaj muzycy są absolwentami PSM I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu. Maciej Cisło w swoim dorobku artystycznym ma koncerty w kraju i za granicą m.in. na Festiwalu w Salgótarjan na Węgrzech. Tworzy także muzykę do filmów o tematyce górskiej. Natomiast Jakub Hubicki współpracował z Teatrem Witkacego w Zakopanem, wokalistką Adą Szulc, z zespołami ‘’Meeow”, ‘’Son in love”, ‘’Zwyk” oraz ‘’Tango Conspiration”.

Ola Banak


Powiązane artykuły

Wszyscy jesteśmy poetami!

Od 4 grudnia 2013 roku uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły oraz kilku uczniów z Gimnazjum przy ZSO im. O. Balzera w Zakopanem uczestniczą w warsztatach Slamu Poetyckiego prowadzonych przez Wojciecha Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego. W […]

Czytaj więcej

Coroczna tradycja – Bal Karnawałowy

W piątek, 30 stycznia o godzinie 11:00 w sali koncertowej naszej szkoły, odbył się koncert w wykonaniu klasy I POSA. Pierwszaki pokazały swoje umiejętności muzyczne w karnawałowych przebraniach. Następnie, klasy od I do III wybrały […]

Czytaj więcej

Ćwierć wieku za nami

29 maja 2017 roku w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem o godzinie 17.00 odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów naszej szkoły połączony z koncertem.

Czytaj więcej
Skip to content