ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Zakopane Wild Art Weekend 8-9 kwietnia 2016 r.

W imieniu prowadzącego w naszej szkole zajęcia z rysunku i malarstwa, pana Jacka Hołego serdecznie zapraszamy na niezwykle ciekawe wydarzenie artystyczne. Wśród artystów biorących w nim udział jest nie tylko nasz obecny nauczyciel, ale również absolwenci naszej szkoły, więc tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia zakopiańskich przestrzeni kulturalnych.

Zakopane Wild Art Weekend 8-9 kwietnia 2016 r.

Młode pokolenie twórców z Zakopanego wraz z grupą artystów projektu Insblaue z Niemiec zaprezentują swoje działania w jednym czasie, zestawiając je w emblematycznych przestrzeniach kulturalnych miasta: w Teatrze Witkacego, Galerii Antoniego Rząsy, Dworcu Tatrzańskim, Galerii Owca Cała, Galerii Iluminatis oraz Cafe&Galeria STRH. Dzięki gościnności wymienionych instytucji zaprezentują eksperymentalny projekt, który połączy takie dyscypliny sztuki, jak malarstwo, grafika, rzeźba, sztuki audiowizualne, performance, street art.

Wild Art Weekend rozpoczyna się w piątek w Cafe&Galeria STRH inauguracją projektu, wernisażem zbiorowej wystawy oraz panelem dyskusyjnym. W ciągu dwóch dni planowana jest seria interdyscyplinarnych wystaw oraz pokazów multimedialnych.

Wild Art Weekend to odkrywanie, uprawianie i propagowanie sztuki w Zakopanem.

Organizatorzy pragną zaprosić mieszkańców miasta i okolic oraz gości do wzięcia udziału w cyklu wystaw i artystycznych akcji.

Wstęp Wolny.

ARTYŚCI

Polska

Krzysztof Burdzy

Stanisław Berbeka

Maria Cukier

Jędrzej Dobrowolski

Jacek Hoły

Edyta Hul

Rafał Jabłoński- Zelek

Urszula Kozak

Jan Krzysztof Jr.

Paulina Siedlarz

Maksymilian Podleśny

Maciek Rzankowski

Przemysław Wańczyk

Niemcy

Miriam Bathe

Hakan Eren

Ursula Gao-Landers

Dorota Feicht

Mario Leckzut

Ute Lennartz-Lembeck

Tobi Loehde

Tim Loehde

Ida Schile

Eva Zimmerbeutelt

Philip Weiger

Katja Wickert

PROGRAM

Piątek 08.04.16

1. Cafe&Galeria STRH

ul. Krupówki 4a

godz 18:00

Inauguracja

2. Galeria Iluminatis

ul.Krupówki 4A

godz 20:00

Wystawa Grupowa

3. Dworzec Tatrzański

ul. Krupówki 12

godz 22:00

Wystawa Grupowa

Sobota 09.04.16

4. ul. Bogdańskiego

godz 12:00

Street Art Live Painting

Hołd dzielnicy dol. Strążyskiej

5. Galeria im. A. Rząsy

ul. Bogdańskiego 16A

godz 16:00

Multmedia Art Show

6. Galeria Owca Cała

ul. Weteranów Wojny 2

godz 19:00

Wernisaż Główny

7. Teatr im. St. I. Witkiewicza

Scena AB / Kawiarnia Witkacy

ul. Chramcówki 15

godz 22:00

Performance

8. Dworzec Tatrzański

ul. Krupówki 12

godz 23:00

Performance

Wystawy będzie można oglądać do 5-ego maja.

Tutaj jeszcze tekst od Pani Anny Zadziorko dotyczący naszego głównego partnera:

Wstępem do tego przedsięwzięcia była ubiegłoroczna wizyta zakopiańczyków w Ramscheid w Nadrenii Dolnej Westfalii, gdzie od roku 2013 w opuszczonej dzielnicy Honsberg, prowadzone są starania o stworzenie artystycznej wioski. Zafascynowani stylowym, modernistycznym osiedlem z lat trzydziestych XX wieku artyści napisali długoterminowy (jego finał przewidziany jest na 2020 rok) projekt aktywizacji społeczno-artystycznej dzielnicy i wykreowania przestrzeni gdzie stykać się będą różne formy działalności artystycznej, kulturalnej i społecznej. Powstać tu mają pracownie, galerie, kino, teatr, sale konferencyjne, sklepiki dostępne dla artystów z całej Europy. W tworzeniu tego miejsca udział wezmą również artyści z Zakopanego. Już w czerwcu planowana jest kolejna odsłona wspólnych działań, tym razem w Ramscheid. Ich strona:

http://www.ins-blaue.net/honsberg-grossartig/

—–

Organizator Festiwalu Wild Art Weekend w Zakopanem

www.zakopanewildart.pl


Powiązane artykuły

TELEPLENER KLASY VI

Dzisiaj informacje z pleneru w wersji przygotowanej przez klasę VI. Zapraszamy do oglądania.

Czytaj więcej

Szkoła z przymrużeniem oka

14 stycznia 2022 roku w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się spektakl teatralny, który zaprezentowała klasa 5. Uczniowie przedstawili sztukę pt. „Mikołajek”.

Czytaj więcej

Otwarte dla szóstek!

23 marca 2015 r. klasa szósta naszej szkoły poszła na otwarty dzień do Gimnazjum nr 2 im. Józefa Tischnera. Z okazji pierwszego dnia wiosny, nauczyciele szkoły nr 2 przygotowali współczesną inscenizację ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Czytaj więcej
Skip to content