ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

,,Drugi dom”- teraz już na poważnie

Myślę, że nocowanie w szkole było bardzo ciekawym doświadczeniem, nigdy nie zastanawiałam się jak wygląda miejsce naszej nauki ,,po godzinach”. Naszym głównym zajęciem było oglądanie filmów, lecz nie zmienia to faktu, że było bardzo zabawnie i mam nadzieję, że będę mogła jeszcze kiedyś uczestniczyć w takim wydarzeniu- tak Julia Koperska, uczennica klasy drugiej gimnazjum komentuje Noc w Szkole, która odbyła się z 8 na 9 kwietnia w Białym Domu POSA. Impreza zorganizowana została przez samorząd uczniowski, a opiekunkami podczas wydarzenia były pani Irena Świerczyńska oraz pani Renata Ryś.

Dwudziestu uczniów gimnazjum, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w Nocy w Szkole zebrało się razem z opiekunkami przed Szkołą Muzyczną i razem przeszli do Białego Domu, gdzie udostępnione były dla nich dwie klasy, w których na co dzień odbywały się lekcje. Uczniowie wynieśli ławki i krzesła oraz zrobili miejsce na podłodze, na której szybko pojawiły się materace, śpiwory i poduszki. Pierwsze pomieszczenie, wyposażone w tablice multimedialną, przeznaczone było do oglądania filmów przygotowanych przez samorząd, a drugie do rozmów i w późniejszych godzinach- spania. Uczniowie mieli do dyspozycji czajnik do przygotowania sobie ciepłej herbaty, czy chińskich zupek co jeszcze wzmacniało miły nastrój jaki panował podczas nocowania. O godzinie 6:30 następnego dnia, odbyła się pobudka, aby zdążyli posprzątać po nocnym urzędowaniu w szkole, co kończyło wydarzenie i gimnazjaliści jeszcze przed 8:00 opuścili Biały Dom.

Uczniowie coraz częściej porównują szkołę do ,,drugiego domu” ze względu na ilość spędzanego w niej czasu, lecz dotychczas nie było to tak trafne określenie, ponieważ opuszczali ją przynajmniej na noc. Tym razem jednak zostanie dłużej po lekcjach było dobrowolne i zaowocowało bardzo dobrą zabawą. To było pierwsze takiego typu wydarzenie w POSA i mamy nadzieję, że nie ostatnie!

tekst i fot. Aga


Powiązane artykuły

Popularność to nie wszystko

W tym roku nasze „Topiki”, czyli konkurs na najpopularniejszego ucznia naszej szkoły będzie odbywał się pod hasłem „Hawaje”. Finał zapowiedziano na 27 maja 2015 w Sali koncertowej, w budynku PSM o godzinie 10.00.

Czytaj więcej

Turyści na chwilę

W ubiegłym tygodniu, w ramach Wiedzy o regionie, rozpoczął się cykl wycieczek klas gimnazjalnych z panem Maciejem Pinkwartem, naszym wspaniałym nauczycielem literatury i WoRu, a także historykiem Zakopanego i autorem kilkunastu przewodników.

Czytaj więcej

Poplenerowa wystawa – chaosu ciąg dalszy

16 października w środę odbyła się wystawa poplenerowa, prezentująca efekt pracy uczniów podczas pleneru artystycznego w Rowach. Wernisaż zorganizowano w dość nietypowej scenerii – surowych, niewykończonych pomieszczeniach na ostatnim piętrze budynku przy ul. Krupówki 49, […]

Czytaj więcej
Skip to content