ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Recital i egzamin w jednym

28 kwietnia na sali koncertowej w naszej szkole odbył się recital fortepianowy ucznia klasy IX – Jana Kudasika.

Recital był tak naprawdę jego egzaminem końcowym, o czym muzyk dowiedział się po zakończeniu występu. Jasiek zagrał część programu przygotowanego na egzaminy do szkoły muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie, do której będzie starał się dostać(jest to najlepsza szkoła muzyczna w Małopolsce, w której kształcił się m.in. finalista tegorocznego konkursu chopinowskiego Szymon Nehring. W związku z wysoko postawioną poprzeczką usłyszeliśmy: III Preludium i fugę Cis-dur Bacha, Sonatę D-dur Beethovena, etiudę f-moll Clementiego, i pierwszą część sonatiny Karłowicza. 4 i 5 maja Jasiek będzie zdawał egzaminy, do których przygotowywał się pod kierunkiem pani Elżbiety Cukier.

Życzymy powodzenia i „połamania” palców!

teskt i fot. Szymon


Powiązane artykuły

Dojrzeć swoją małą ojczyznę

Od środy nasza szkoła weźmie udział w projekcie pod hasłem „Dojrzeć swoją małą ojczyznę”, który jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura – interwencje 2019”. W ramach warsztatów zaplanowano zajęcia z malarstwa […]

Czytaj więcej

Epidemie krążą po szkole

Naszą szkołę opętała ostatnio epidemia. Wielu uczniów oraz nauczycieli choruje. W większości są to przeziębienia, jednak nieobecności uczniów oraz nauczycieli opóźniają realizację programu. Wszystko zaczęło się po plenerze, a właściwie już na plenerze. Krążą plotki, […]

Czytaj więcej

Pierwsze w tym roku pokazy teatralne

„Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu”, „Sąd nad muchą” i „Moja bajka” to tytuły spektakli, które mieliśmy okazję zobaczyć na małej scenie Teatru Witkacego w poniedziałek, 24 stycznia. W bajkowe postacie, te znane i nieznane, wcielili […]

Czytaj więcej
Skip to content