ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Włochy oczami artystów

Jak uczniom klas gimnazjalnych podobał się tegoroczny plener zagraniczny do Włoch? W tym roku zwiedzili oni Wenecję, Sienę, Watykan, Pompeje, Rzym oraz Florencję. Jedynie w osiem dni: od 4 do 11 maja, zobaczyli największe włoskie zabytki w tym muzea watykańskie, starożytny Rzym i koloseum oraz Florenckie muzeum Uffizi. Górska krew mieszkańców Zakopanego też nie dała o sobie zapomnieć, ponieważ wspięli się na Wezuwiusza, aby móc podziwiać Pompeje z samego szczytu wulkanu, ale to nie wszystko! Uczniowie mieli przydzielone specjalne zadania, które wykonać mieli podczas wyjazdu i już niedługo będziemy mogli zobaczyć efekty ich wykonania.

Przed wyjazdem do Włoch, dla wszystkich uczestników pleneru zorganizowane zostało spotkanie, na którym między innymi przydzielone zostały specjalne zadania dla uczniów. Mieli podzielić się oni na trzyosobowe grupy tak aby, w miarę możliwości, każda osoba była z innego fakultetu. Następnie losowali cytat, do którego należało: napisać limeryk, zrobić szkic zainspirowany ową złotą myślą, krótki fotoreportaż oraz linię melodyczną. Podczas wyjazdu nie mieli zbyt dużo wolnego czasu aczkolwiek, w każdej wolnej chwili starali się doszukiwać znaczenia wylosowanej sentencji w miejscu, w jakim aktualnie się znajdowali. Cały wyjazd uznajemy za bardzo udany, pogoda dopisywała, a zabytki w połączeniu z ciekawymi historiami opowiadanymi przez przewodników były bardzo ciekawe. Największe wrażenie wśród uczniów zrobił chyba wulkan Wezuwiusz i niesamowity krajobraz jaki można było zobaczyć z jego szczytu.

Wszyscy wrócili do Zakopanego 11 maja około 13:00 i mile wspominają Włoski tydzień.

Aga

fot.: Klimek Bachleda

Agnieszka Utracka


Powiązane artykuły

Uczniowie pomagają-Światowy Dzień Śniegu

2 lutego 2013 roku uczniowie naszej szkoły odebrali podziękowania za pomoc w organizacji drugiej edycji WORLD SNOW DAY w Zakopanem.

Czytaj więcej

XIV Gala Poezji. Wiersze przy kawie.

1 kwietnia w naszej szkole odbyła się XIV Gala Poezji organizowana przez pana Macieja Pinkwarta przy pomocy Rady Rodziców. Spośród 48 uczestników wyłoniono zwycięzców Złotych Róż Poezji: Apolonię Lichaczewską z klasy V i Bronisława Gębika […]

Czytaj więcej

Tour de Rówień Krupowa

W czwartek, 18 września odbyły się Jesienne Zawody Rowerowe na Górnej Równi Krupowej. W zawodach startowali także uczniowie z naszej szkoły zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum zdobywając medalowe miejsca. Trasa była trudna, ale […]

Czytaj więcej
Skip to content