ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Conrad na łonie natury

24 maja dwie uczennice gimnazjum- Aleksandra Piwowar i Aleksandra Banak wraz z nauczycielką polskiego Panią Grażyną Malinowską udały się na skwer im. Josepha Conrada, aby wziąć udział, w organizowanym przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe oraz Burmistrza miasta Zakopane, „Czytaniu w Plenerze”.

Uczennice wraz z Panią Malinowską czytały fragmenty książki Josepha Conrada pt.” Jądro Ciemności”. Oprócz nich udział w grupowym czytaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Budowlanych i samego STO, a także członkowie rady miasta. „Czytanie plenerze” było organizowane przez STO, ponieważ Joseph Conrad jest patronem ich szkoły i w ten sposób chcieli uczcić pamięć o autorze. Akcja trwała ok. 2 godzin i po tym czasie uczennice wróciły do szkoły.

Ola Banak

Fot. Ola Banak i Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Najmłodsi na deskach teatru

9 czerwca w kawiarni Teatru Witkacego w Zakopanem najmłodsi uczniowie naszej szkoły opowiedzieli nam o przygodach „Małego księcia”. Bohater książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego odwiedził nas za sprawą przedstawienia teatralnego przygotowanego pod kierunkiem pani Kasi Pietrzyk. […]

Czytaj więcej

Nasze sukcesy na „Lipie”

W październiku poznaliśmy listę laureatów Lipy 2010, konkursu poetyckiego odbywającego się w Bielsku Białej. Są nimi: Maciek Kiełpiński, Ewa Utracka, Aleksandra Chrobak, Zawiła Wiktoria, oraz Zuzanna Wiercioch, która od tego roku jest absolwentką naszej szkoły. […]

Czytaj więcej

Frida i smak rogali marcińskich

W listopadzie klasa VI, pod opieką pani Ewy Czerwieniec i pana Tomasza Palucha odwiedziła Poznań. Ich głównym celem było zobaczenie jedynej w Polsce wystawy światowej sławy artystki meksykańskiej, Fridy Kahlo prezentowanej w CK Zamek w […]

Czytaj więcej
Skip to content