ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Te stoły jednak nie takie płaskie

Od 18 do 20 maja odbywał się plener klas 4-6 podstawówki w Górach Stołowych (Sudety).

Ośrodek, w którym mieszkali uczniowie znajdował się zaś w Dusznikach-Zdrój i na pewno każdy, kto tam był, zapamięta go na długo.

W pierwszy dzień w planie wycieczki znalazła się Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Było tam dużo atrakcji min. podziemny spływ łodzią, przejazd kolejką czy choćby płukanie złota, ale to już za dodatkową opłatą. Pod wieczór przewodnik udzielił nam prelekcji na temat grawerowania szkła i każdy mógł zamówić sobie szklankę z dowolnymi wygrawerowanymi napisami.

Następnego dnia odwiedziliśmy chyba najbardziej wyczekiwaną przez uczniów atrakcję, mianowicie kaplicę czaszek w Czeremnej, która powstała w XVII.w z poukładanych ludzkich kości oraz czaszek. Robi to ogromne i nieco przerażajace wrażenie. Oczywiście nie mogło zabraknąć rysowania pod kierownictwem pana Jacka Hołego. Później próbowaliśmy wód mineralnych w pijalni w Kudowie Zdroju, a wieczorem zawitaliśmy do schroniska „Pod Mufflonem”, które znajdowało się blisko naszego ośrodka.

Ostatniego dnia wybraliśmy się w Góry Stołowe, a dokładniej na Szczeliniec Wielki. Szło się tam raz między wąskimi ścianami skał, a raz zupełnie na wolnym powietrzu. W drodze można było zobaczyć wiele przeciekawych, występujących tam form skalnych, które przybrały rozmaite kształty.

Jedna przypominała wielbłądami, a inna głowę żołnierza. Znajduje się tam również ogromna skala, którą można poruszać, nazwana „kołyską Emilki ”. Na prawdę było co podziwiać.

Po drodze odwiedziliśmy jeszcze ruchomą szopkę w Wambierzycach i najciekawsze jest to, że prawie wszystkie figurki w tej szopce się ruszają, a jest ich tam naprawdę dużo. Takich szopek było tam kilka. Przykładem jest „rzeź niewiniątek” czyli szopka przedstawiająca żołnierzy Heroda zabijających bezbronnych niemowlęcych chłopców. Wszystko było nakręcanie korbką. Wstąpiliśmy również do tutejszej bazyliki Nawiedzenia NMP, a potem niestety musieliśmy już wracać do domu.

Tradycyjnie w drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonalda 🙂

Zuzia Śliwa ( kl.V)


Powiązane artykuły

Literacka przygoda

Od 09.01.2018 r. do 11.01.2018 r. trwały warsztaty ze slamu poetyckiego. Odbywały się one w POSA w porannych godzinach i były przeznaczone dla uczniów klasy VII, VIII, IX. Warsztaty zakończył się finałem, który wygrała Paulina Socha.

Czytaj więcej

Art FM – radio szyderców

W ramach ćwiczeń warsztatowych w ramach zajęć z dziennikarstwa fakultet literacki „wyprodukował” audycję szkolnego radia. Zapraszamy do słuchania:)

Czytaj więcej

Charytatywnie na święta

8 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w kiermaszu świątecznym na Placu Niepodległości w Zakopanem, sprzedając tam własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Wszystkim przyświecały cele charytatywne. Kiermasz organizował Urząd Miasta.

Czytaj więcej
Skip to content