ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dla marszałka Piłsudskiego

10 listopada nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Sztafeta z podstawówki zajęła ósme miejsce, a grupa z gimnazjum szóste.

Bieg rozpoczął się o godzinie 10:30, jednak przed tym wszyscy uczestnicy zostali rozwiezieni do punktów, w których mieli zaczynać swój dystans. Sztafeta startowała w Parku Miejskim, a jej finisz znajdował się w szkole na Olczy. Po ukończonym, mroźnym biegu wszyscy uczestnicy mogli ogrzać się przy szklance herbaty i zjeść legendarne parówki. Wielu uczestników nazywa ten bieg ,,Biegiem Parówkowym” właśnie ze względu na tę przegryzkę. Napojeni i najedzeni uczestnicy udali się do budynku gimnazjum numer 4, gdzie odbyły się dalsze części obchodzenia ceremonii związanych ze Świętem Narodowym. Na samym początku wszyscy odśpiewali hymn państwowy, a następnie hymn szkoły, w której odbywały się uroczystości. W czasie rozdawania nagród wpleciono akcenty muzyczne, którymi były wszelkiego rodzaju pieśni narodowe wykonywane przez chór dzieci i młodzieży ze szkoły numer 3.

Nasza szkoła niestety nie zdobyła żadnego z pierwszych miejsc. Były to miejsca ósme i szóste. Pomimo małych sukcesów nasi uczniowie z dużym entuzjazmem każdego roku biorą udział w tym wydarzeniu chcąc w ten sposób oddać hołd swojej ojczyźnie.

Marysia Michniewska

fot. Krzysztof Wiśniowski


Powiązane artykuły

Wesołych Świąt!

Życzymy Świąt wypełnionych radością i spokojem, pogody ducha i pomyślności. Obyśmy w nadchodzącym Nowym Roku zapomnieli słowa „zdalna” i „obostrzenia”. Wraz z życzeniami przesyłamy fotograficzne kartki świąteczne, które przygotowali (techniką „malowania światłem”) uczniowie z Fakultetu […]

Czytaj więcej

Wybraliśmy tegorocznych TOPIKÓW

8 lutego w naszej szkole odbył się finał Topików 2010. Kandydaci z wszystkich klas walczyli o tytuł Topika 2010. W tym roku motywem przewodnim szkolnego święta było “królestwo bajkowe”. Od rana na szkolnych korytarzach można […]

Czytaj więcej

Szkolne upiory! Halloween!

29 października 2014 r u nas w szkole będziemy świętować nietypowe, straszne święto – Halloween.

Czytaj więcej
Skip to content