ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wycieczka pełna wrażeń

Od 8 do 9 listopada klasa V z panią Ewą Czerwieniec i panem Tomkiem Paluchem wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Jej głównym celem było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik.

Pierwszego dnia po ekscytującej podróży Pendolino uczniowie odwiedzili siedzibę Polskiego Radia, Programu Trzeciego -”Trójki” . Akurat w tym czasie swoją audycję prowadził Wojciech Mann – zanany polski dziennikarz muzyczny. Po skończonej audycji pan Wojciech z chęcią porozmawiał z naszymi uczniami, rozdał autografy i zrobił sobie z nimi selfie. Piątoklasiści mogli zapoznać się tam także z wieloma tajnikami pracy w radiu i dowiedzieć się na czym polega praca realizatora. Odwiedzili salę koncertową im. Agnieszki Osieckiej i zostali oprowadzeni po różnych studiach i zakamarkach radia. Po tym, jakże miłym, przywitaniu w Warszawie udali się na krótki spacer po Łazienkach. Kolejnym punktem programu była Niewidzialna Wystawa. Jest ona bardzo tajemniczym elementem wycieczki, gdyż jej szczegółów nie można zdradzać. Trzeba samemu przyjść i ją przeżyć. Jedyne co można powiedzieć o wystawie to fakt, że naprawdę warto ją odwiedzić.

Uczniowie poruszali się po Warszawie głównie komunikacją miejską, czyli autobusami lub metrem, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Piąta klasa, jako że jest grupą nieliczną, nocowała w apartamencie, w którym uczniowie samodzielnie przygotowywali sobie posiłki. Był to dobry czas na integrację. Jeden z uczniów na śniadanie przygotował jajecznicę aż z 20 jajek.

Drugiego dnia głównym celem było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, a także wizyta na seansie w Planetarium znajdującego się na terenie budynku. Uczniowie mieli tam okazję poznać tajniki zasad fizycznych, a także innych nauk przedstawionych w łatwy i zrozumiały sposób. W czasie pobytu spacerowali także po Starym Mieście, zobaczyli zamek królewski, kolumnę Zygmunta czy Belweder. W godzinach popołudniowych ich pobyt w Warszawie dobiegł końca, a w Zakopanem byli około północy.

Marysia Michniewska

fot. Tomasz Paluch


Powiązane artykuły

Plenerowe media – przed spotkaniem na poplenerowym pokazie

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty. Nasza szkoła, jak zwykle, „ruszyła” od wyjazdu na plener artystyczny nad polskie morze. W tym roku wybraliśmy ponownie Sianożęty. Było artystycznie, twórczo, kreatywnie. Opowiemy  o tym na pokazie poplenerowym, który zaplanowaliśmy […]

Czytaj więcej

Kino również sztuką

Uczniowie z fakultetu plastycznego z naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczenia w artystycznym wydarzeniu, jakim był Pokaz Filmów o sztuce.

Czytaj więcej

Komórkowe szaleństwo

11 października klasa pierwsza gimnazjum podczas lekcji biologii z Panią Pauliną Zimak-Piekarczyk przedstawiła swoje modele komórek.

Czytaj więcej
Skip to content