ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Artyści jako wolontariusze

15 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym uczniowie naszej szkoły zebrali 28 025 zł

Już na początku tygodnia w naszej szkole można było zobaczyć elementy zwiastujące, że WOŚP się zbliża. Zapisanych u Pani Barbary Łętowskiej-Hyłej uczniów można było widzieć na ulicach Zakopanego już od samego niedzielnego poranka. Każdy wolontariusz podczas zbierania pieniędzy do puszek mógł zgłosić się do sztabu znajdującego się w Zespole Szkół Hotelarskich, w którym czekały na niego słodkie przekąski oraz ciepła herbata. W tym też miejscu można było podliczyć zebraną przez siebie sumę i zakończyć wolontariat lub wziąć kolejną puszkę i dalej zbierać. Celem tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było zebranie pieniędzy na oddziały ogólnopediatryczne dla dzieci oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Dotychczas fundacja Jerzego Owsiaka zebrała 62 mln złotych, jednak suma się powiększa, a licytacje nadal trwają.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Atak na Nosal

W środę 4 marca, pod Nosalem odbyły się już kolejne zawody z cyklu „Artyści na nartach”. Kto mógł o 9. 30, bez względu na wszystko stawił się na stoku pod szczytem Nosala, aby, jeśli nawet […]

Czytaj więcej

Komórkowy świat

Mogłoby się wydawać, że biologia to nauki ścisłe, omawiające budowę wielu organizmów. W naszej szkole, biologia to także przedmiot rozwijający wyobraźnię i kreatywność o czym przekonała się klasa pierwsza gimnazjum tworząc projekty komórek roślinnych, zwierzęcych […]

Czytaj więcej

POGŁOS PLENERU. Pracująca sobota.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień piąty. Wczoraj była sobota. Wszyscy uczniowie na plenerze myśleli, że dzisiaj jest wolne. Niestety, nasze oczekiwania spełzły na niczym, gdy po śniadaniu nauczyciele podeszli do nas z uśmieszkami pod nosem […]

Czytaj więcej
Skip to content