ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niemieckojęzyczne potyczki

15 lutego odbył się konkurs o krajach niemieckojęzycznych, który wygrała trzyosobowa grupa z drugiej gimnazjum w składzie : Wiktoria Chyc, Katarzyna Kreft oraz Aleksandra Piwowar.Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Cukier w sali nr 10 w Białym Domu. Miał on na celu wyłonienie grupy, która będzie reprezentować szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Uczniowie gimnazjum już przed feriami mogli zgłaszać maksymalnie trzyosobowe grupy zainteresowane konkursem. Finalnie wzięły udział dwie grupy jedna z klasy drugiej gimnazjum, a druga, w której skład wchodziły dwie uczennice z klasy 3 gimnazjum: Angelika Jurkowska i Zuzanna Lebda oraz jedna uczennica z klasy 1 gimnazjum: Julia Zell. Podczas etapu szkolnego uczestniczy musieli odpowiedzieć na 20 pytań, z których na każde była określona liczba czasu. Rywalizacja była bardzo zacięta, uczennice drugiej gimnazjum wygrały tylko o 3 punkty. Przed nimi jeszcze etap międzyszkolny, który odbędzie się 29 marca w Nowym Targu.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

O plenerze przed poplenerowym pokazem. Klasa V.

Plener artystyczny w Łukęcinie już za naszymi uczniami. Pokaz efektów pracy podczas nadmorskich zajęć przed nami. Jak zapamiętali wrześniowy pobyt nad Bałtykiem uczniowie? Klasa V:

Czytaj więcej

Wybory samorządowe – wszechobecna kampania na ostatnią chwilę

24 października odbyły się wybory samorządowe – jedna z imprez w największym stopniu wpływająca na życie i losy naszej szkoły. Wprawdzie sama kampania rozpoczęła się w ostatniej chwili, to pochłonęła ona wielu uczniów, a w […]

Czytaj więcej

Perkusyjny tor przeszkód

Podczas naszej nieobecności uczniów w szkole artystycznej, przed budynkiem zwanym przez nas „Białym domem” powstał, uwielbiany przez młodszą młodzież, plac zabaw. Wygląda on wyjątkowo. Każdy element przeznaczony do zjeżdżania, pokonywania przeszkód, huśtania się kojarzy się […]

Czytaj więcej
Skip to content