ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pomagamy idąc do kina

26 stycznia 2017 uczniowie gimnazjum wybrali się do kina „Sokół” na film „Za niebieskimi drzwiami”. Wyjście zorganizowała Pani Karolina Sikorska, ale uczniami podczas wyjścia opiekowały się również Pani Liliana Florek i Pani Beata Podstawska. Dochód z filmu przekazany zostanie na fundację „Akogo?”

Główny bohater filmu Łukasz wraz ze swoją mamą ulegają ciężkiemu wypadkowi, w skutek którego matka zapada w śpiączkę. Przez krótki okres chłopcem zajmuje się sąsiadka, jednak wkrótce zjawia się nieznajoma kobieta, która okazuję się ciotką Łukasza. Zabiera go do swojego pensjonatu w Wielkim Klifie, gdzie chłopiec poznaje niezwykłe moce niebieskich drzwi oraz niebezpiecznego krawca. Chłopiec wraz ze swoimi nowymi przyjaciółmi musi go pokonać, a w międzyczasie pragnie, by mama wybudziła się ze śpiączki.

Dochód z filmu przekazany zostanie na fundację „Akogo?” Ewy Błaszczyk. Fundacja opiekuje się dziećmi w śpiączce, rehabilituje je i daje pełną opiekę medyczną w klinice „Budzik”. Film był wyświetlany w kinie tylko przez okres feryjny a obejrzeć go mogły grupy szkolne, jeśli wcześniej zarezerwowały bilety.

Klaudia Wiśniowska


Powiązane artykuły

Słowna bitwa wygrana przez Dominika!

5 grudnia o godzinie 16:00 w Dworcu Tatrzańskim odbył się Slam Poetycki, który był podsuwaniem kilkudniowych warsztatów odbywających się w naszej szkole. W tym roku mistrzem slamowania został Dominik Prusinowski. Oraganizatorem warsztatów była Akademia Młodego […]

Czytaj więcej

Edukacyjnie w Parku Tatrzańskim

1.10.15.. klasa VI POSA odbyła zajęcia edukacyjne w TPN prowadzone przez pracownika naukowego Parku, panią Małgorzatę Kot. Tematem zajęć było „Zagospodarowanie turystyczne Tatr”.

Czytaj więcej

Gala odwrócona o 180 stopni

Rok 2011 zapowiada się być jednym z bardziej rewolucyjnych dla naszej szkoły. Dotarłam do najświeższych informacji na temat tegorocznej Gali Poezji czyli naszego szkolnego konkursu poetyckiego. Otóż na tegoroczne szkolne święto poezji padło światło zaskakującej […]

Czytaj więcej
Skip to content