ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Szymanowskie starcie

Do 9 marca w naszej szkole odbywał się pierwszy etap (eliminacje) konkursu wiedzy o życiu i twórczości Karola Szymanowskiego, w którym obowiązkowo brali udział uczniowie szóstej klasy oraz fakultet muzyczny z gimnazjum.

Konkurs został zorganizowany z okazji 135-tej rocznicy urodzin oraz 80-tej rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego. Pierwszy etap obejmował część teoretyczną i został przeprowadzony przez nauczycieli Audycji Muzycznych lub Historii Muzyki. Podzielony był na dwie kategorie: uczniowie szkoły podstawowej POSA i PSM 1 st oraz uczniowie gimnazjum ZPSA . Eliminacje trwały 20 minut i odbywały się w czasie lekcji z przedmiotów wyżej wymienionych. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat życia i twórczości kompozytorów oraz propagowanie dziedzictwa narodowego. 13 marca zostaną ogłoszone wyniki, które oznajmią kto dostał się do drugiego etapu. Osobą odpowiedzialną za konkurs i jego przebieg jest Pani Sabina Zwijacz-Kozica. Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy oraz będą one miały podwyższony stopień z przedmiotu Audycje Muzyczne lub Historia Muzyki.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Inwazja śpiących

16 lutego 2016 roku , samorząd szkolny zorganizował w naszej szkole Dzień w piżamach. Uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w wydarzeniu.

Czytaj więcej

Wiosenne starcie pod Nosalem

4 marca 2016 roku, pod Nosalem odbyły się zawody narciarskie naszej szkoły. Długo oczekiwane spotkanie szkolnych narciarzy i snowboardzistów, mimo trudnych warunków pogodowych odbyły się. Organizatorzy postarali się, aby stok był odpowiednio przygotowany do zjazdu.

Czytaj więcej

Sztuka Nauki – rozmowa z panią Pauliną Zimak

W tym roku do bram naszej szkoły zawitały dwie nowe nauczycielki. Jedną z nich jest profesor Paulina Zimak nauczycielka chemii w klasach gimnazjalnych. Pani Paulina jest z nami niespełna miesiąc, więc możliwe, że nie każdy […]

Czytaj więcej
Skip to content