ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Specjalistki od krajów niemieckojęzycznych

29 marca w auli Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu odbył się finał  XIII Międzyszkolnego  Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, w którym uczennice klasy 2 gimnazjum: Katarzyna Kreft, Aleksandra Piwowar oraz Wiktoria Chyc zajęły 6 miejsce. Konkurs zorganizowany został przez Polsko-Niemieckie Forum Podhale.

Zwyciężczynie szkolnego etapu pod kierownictwem pani Katarzyny Cukier ponad miesiąc przygotowywały się  do konkursu. W środę o 10 rano odbył się finał, w którym uczestniczyły gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Na początku odbyła się runda pierwsza, w której 21 szkół z różnych podhalańskich miejscowości musiało odpowiedzieć na 25 pytań z zakresu : gospodarki, polityki, geografii, sztuki, architektury, sportu, muzyki, historii i literatury  niemieckiej, austriackiej oraz szwajcarskiej . Po każdym pytaniu liczone były punkty, dzięki którym wyłoniło się 8 grup przechodzących do 2 rundy. Po pierwszej rundzie dziewczyny zajmowały 7  miejsce, jednak dzięki świetnym ustnym odpowiedzią w rundzie 2 udało im się wskoczyć na miejsce 6.  Jury konkursu doceniło prace również pozostałych grup i każdej wręczono drobny upominek. Uczennice klasy 2 gimnazjum za swoje wysokie miejsce otrzymały wiele nagród m.in. książki i parasol.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Bronuś – nasz poeto!

6. 12. 2013 r. w Dworcu Tatrzańskim odbył się Slam Poetycki – wielki finał warsztatów, które odbyły się w naszej szkole. Naszą nową gwiazdą został Bronek Gębik z klasy VII.

Czytaj więcej

Klasa V i VI w Krakowie

W minionym tygodniu klasy V i VI Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odwiedziły Kraków. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach sztuki romańskiej, zwiedzali podziemia krakowskiego Rynku Głównego i na zakończenie obejrzeli film w kinie. Wycieczka rozpoczęła się od […]

Czytaj więcej

Wspólne muzykowanie

Dnia 22 maja, w auli Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odbył się coroczny konkurs muzyczny ,,Wspólne muzykowanie”. Konkurs był podzielony na trzy kategorie: duety, tria, kwartety i większe zespoły. Konkurs poprowadził p. Jan Siaśkiewicz, a każdy […]

Czytaj więcej
Skip to content