ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Region zwiedzony

29 kwietnia odbyła się druga wycieczka klasy 2 gimnazjum w ramach przedmiotu Wiedza o Regionie. Swoją ostatnią wycieczkę ma też za sobą klasa 1 gimnazjum.

W sobotę gimnazjaliści zebrali się o 8 rano i wyruszyli busem w kierunku Kościeliska. Dalej jadąc przez miejscowości takie jak Witów, Chochołów opuścili granice Polski i udali się na Słowację. Tam zobaczyli sztuczne Jezioro Orawskie, bardzo klimatyczne miasteczko Namiestów, a następnie przez miejscowości takie jak: Żubrochlawa, Bobrów wrócili do Polski. Przejechali przez tereny polskiej Orawy: Lipnicę Wielką a w Jabłonce zatrzymali się obok Parafii św. Jana Chrzciciela. Na swojej trasie zobaczyli również kościół w Dębnie oraz we Frydmanie. Po zwiedzeniu Spisza i Podhala udali się w stronę Zakopanego i już około godziny 14 byli w domu. Teraz uczniów drugiej gimnazjum oraz pierwszej czeka napisanie sprawozdania z obu wycieczek.

Ola Piwowar

fot. Marysia Michniewska


Powiązane artykuły

Wielka góra darów

W naszej szkole od poniedziałku tj. od 22 listopada rozpoczęła się akcja „Góra Grosza”. Jest to działanie charytatywne, organizowane rok rocznie w naszej szkole. Akcja jest ogólnopolska a jej inicjatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom” działające […]

Czytaj więcej

Zdolni recytatorzy

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem Pani Agnieszki Warek-Leks wzięli udział w dwóch konkursach recytatorskich. Wrócili jako laureaci jednego pierwszego, dwóch drugich miejsc i wyróżnienia.

Czytaj więcej

Zdjęcia na podium

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 nasza szkoła wzięła udział w dwóch konkursach fotograficznych, w których zdobyliśmy miejsca na podium.

Czytaj więcej
Skip to content