ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Recital-pożegnanie

25 maja 2017 roku o godzinie 9.30 w sali koncertowej, odbył się recital – czyli popis końcowy uczniów klasy 3 gimnazjum fakultetu muzycznego.

Występowali w nim uczniowie:

Gabriela Błasiak – na skrzypcach z utworami Sonata g-moll – „Didona abbandonata” część I i IV G.Tartiniego, Etiudą nr. 57 op.36 J.F.Mazas, Koncertem a-moll cz.I nr.9 op.104 Ch.Beriota oraz Kujawiakiem a-moll op.3 nr. 2 H.Wieniawskiego.

Andrzej Gut-Mostowy – na skrzypcach z utworami Sonatina op.100 cz.I i II A.Dworzaka, Etiudą nr. 28 Fr.Fiorillo, Cztery Pory Roku „Lato” cz. I A.Vivaldiego oraz Wariacja na temat Weigla op. 89 nr. 4 Ch.Dancla.

Zofia Widera – na fortepianie zagrała Fugę trzygłosową C-dur J.S.Bacha, Etiudę As-dur op.105 nr. 11 F.Burgmullera, Wariacje na temat ukraińskiej pieśni narodowej op.15 F.Lessego oraz Nokturna Es-dur op.9 nr.2 F.Chopina.

Wystąpiła również Barbara Malik – na skrzypcach prezentując utwory Sonatę g-moll – „Diadona abbandonata“ cz. I i II G.Tratiniego, Kaprys nr. 3 R.Twardowskiego, Koncert skrzypcowy C-dur op.48 cz.I D.Kabalewskiego i Humoreskę op.101 nr. 7 A. Dworzaka.

Każdy występ wzbudził ogromne odczucia zarówno u publiczności jak i u artystów. Był to również ostatni, bądź jeden z ich ostatnich występów w naszej szkole.

Zuzanna Śliwa, kl. VI


Powiązane artykuły

Bitwa slamu – po raz pierwszy w Zakopanem

W piątek (03.12.10) o godzinie 17.00 w auli naszej szkoły odbył się wielki finał slamu poetyckiego. Slam prowadzony był przez najlepszych w Polsce slamerów: Wojtka Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego. W bitwie słowa wzięli udział uczniowie […]

Czytaj więcej

Żyjąca klasa – III g

6 kwietnia uczniowie z trzeciej klasy gimnazjalnej naszej szkoły na dwie godziny ​zamienili zakopiańskie Krupówki w teatr, gdzie Oni sami stali się aktorami a widownią zostali przypadkowi przechodnie.

Czytaj więcej

ŚWIĘTO MUZYKI W POSA

Kolejna edycja POSA Music Show. Klasa ósma zgarnia wszystkie nagrody wśród gimnazjalistów.

Czytaj więcej
Skip to content